PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów kosztem Chelsea

Świetne spotkanie zobaczyli kibice na Stamford Bridge, gdzie miejscowa Chelsea podejmowała mistrza Francji – ekipę Paris Saint-Germain. W pierwszym meczu obu drużyn padł remis 1:1.

/ Fot. By Tânia Rêgo/ABr [CC BY 3.0 br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0Mecz, początkowo niezbyt ciekawy, ożywił się dopiero w 31. minucie – nie za sprawą piłkarzy, a arbitra, który niesłusznie, jak się później okazało, wyrzucił z boiska Zlatana Ibrahimovicia.

Chelsea grając przewadze i mając w zanadrzu gola zdobytego na wyjeździe nie forsowała tempa. PSG dzielnie broniło się do 81. minuty. Wtedy to Gary Cahill wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Salvatore Sirigu. Gdy wydawało się, że tak zakończy się spotkanie, były zawodnik „The Blues” David Luiz, świetnie znalazł się w polu karnym i silnym strzałem głową pokonał bezradnego Thibaut Courtois. Czekała nas dogrywka. W 96. minucie nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Thiago Silva, który przy walce o piłkę zagrał ręką. Arbiter wskazał jedenastkę. Jej pewnym egzekutorem okazał się najlepszy piłkarz Chelsea w tym spotkaniu – Eden Hazard. Grający w osłabieniu paryżanie dążyli do wyrównania i to udało im się w 114. minucie za sprawą nikogo innego jak swojego kapitana Thiago Silvy, który bramką na wagę awansu odkupił swoje winy. Chelsea jeszcze próbowała odwrócić losy meczu, ale to ekipę PSG zobaczymy w kolejnej fazie tych elitarnych rozgrywek jakimi bez wątpienia, po dzisiejszym meczu, jest Liga Mistrzów UEFA.

Bramki: Gary Cahill 81, Eden Hazard 94 - David Luiz 86, Thiago Silva 114
Chelsea: 13. Thibaut Courtois - 2. Branislav Ivanović, 24. Gary Cahill, 26. John Terry, 28. César Azpilicueta - 7. Ramires (91. 11. Didier Drogba), 8. Oscar (46. 22. Willian), 4. Cesc Fàbregas, 21. Nemanja Matić (84. 5. Kurt Zouma), 10. Eden Hazard - 19. Diego Costa
PSG: 30. Salvatore Sirigu - 5. Marquinhos, 32. David Luiz, 2. Thiago Silva, 17. Maxwell - 24. Marco Verratti (82. 25. Adrien Rabiot), 8. Thiago Motta, 14. Blaise Matuidi (81. 22. Ezequiel Lavezzi) - 9. Edinson Cavani, 10. Zlatan Ibrahimović, 27. Javier Pastore (118. 23. Gregory van der Wiel)
Żółte kartki: Ramires, Costa, Oscar - Matuidi, David Luiz, Motta, Verratti.
Czerwona kartka: Zlatan Ibrahimović (31. minuta, PSG)
Sędziował: Björn Kuipers (Holandia)