PSG wygrywa, Beckham bez debiutu

Piłkarze Paris Saint-Germain wygrali w meczu 24. kolejki z zawodnikami SC Bastia 3:1. Po męczarniach w pierwszej połowie, zawodnicy Carlo Ancelottiego w drugiej części szybko objęli prowadzenie i odnieśli piętnaste zwycięstwo w sezonie.

/ Fot. TaraOBędąca w drugiej połowie tabeli Bastia, mimo niewielu okazji bramkowych, postraszyła lidera Ligue 1. Pewny korzystnego rezultatu w tym spotkaniu trener gospodarzy nie zdecydował się na wystawienie optymalnego składu i postawił na rezerwowych. W związku z tym na ławce usiedli Ezequiel Lavezzi, Christophe Jallet i Zlatan Ibrahimović. W ich miejsce w składzie pojawili się Jérémy Menez, Kévin Gameiro i Gregory van der Wiel, który chyba na stałe zadomowi się na prawej obronie. Mimo wielkiego oczekiwania ze strony fanów paryskiego zespołu, David Beckham nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Sprowadzony w zimowym okienku transferowym zawodnik będzie musiał więc na swój debiut jeszcze poczekać.

PSG mogła objąć prowadzenie już w 5. minucie, ale niecelnie uderzał Maxwell. Chwilę później dobrą sytuację miał również Alex, ale obrońcy gości w porę zorientowali się w jego poczynaniach i zdołali go zablokować. W jeszcze lepszych sytuacjach znaleźli się w kolejnych minutach Javier Pastore, Menez i Lucas Moura, ale i im szczęście tego dnia nie sprzyjało. Przez całą pierwszą połowę zespół gospodarzy napierał na bramkę gości, ale brak odpowiedniego wykończenia akcji skutkowało bezbramkowym rezultatem po pierwszych 45. minutach.

Druga część rozpoczęła się od szybkiego wyjścia na prowadzenie lidera tabeli. Po dobrym dograniu od Javiera Pastore bramkę na 1:0 zdobył Menez. Dla francuskiego skrzydłowego było to jednak dopiero drugie trafienie w tym sezonie. Chwilę później dobrą okazję zmarnował Gameiro. Widząc brak skuteczności w swojej drużynie, Carlo Ancelotti zdecydował się na wprowadzenie w 66. minucie Ibrahimovicia. Szwed, który prowadzi w klasyfikacji strzelców szybko odwdzięczył się za zaufanie i kilka minut później skutecznie wykonał rzut karny zwiększając tym samym prowadzenie swojej drużyny. Kontrolująca przebieg spotkania PSG dała się jednak zaskoczyć i w 83. minucie Wahbi Khazri strzelił gola, który mógł dać nadzieję zawodnikom gości na korzystny rezultat. Ich popędy rozwiał jednak w 89. minucie Lavezzi, który strzelił trzeciego gola i ustalił wynik meczu.

Po 24. kolejkach piłkarze PSG są liderem Ligue 1 z 51. punktami na koncie. Drugi jest Lyon, który ma 6 oczek mniej, ale rozegrał jedno spotkanie mniej. Bastia jest 13.