PSG wygrywa z Valencią i traci Ibrahimovicia

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Valencię 2:1 i jest na dobrej drodze do awansu do ćwierćfinału. W rewanżu Francuzi będą musieli radzić sobie bez Ibrahimovicia, który otrzymał czerwoną kartkę.

/ Fot. EPA/Juan Carlos CardenasPSG szybko potwierdziło, że jest faworytem dwumeczu. Już w 10. minucie Ezequiel Lavezzi świetnie rozegrał akcję z Javierem Pastore, po czym ograł dwóch obrońców rywala i niemal atomowym strzałem pokonał Guaitę. Dla Argentyńczyka był to trzeci gol w trzecim kolejnym meczu Ligi Mistrzów. Po tej bramce goście cofnęli się do obrony, skupiając się na wyprowadzaniu kontrataków. Valencia pomimo przewagi w posiadaniu piłki niemal nie zagroziła bramce Sirigu.

Jak się później okazało taktyka PSG odniosła zamierzony skutek. Kilka minut przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. Po prawej stronie boiska Lukas poradził sobie z pilnującym go rywalem i wyłożył piłkę Pastore, ten uderzył bez zastanowienia, a piłka między nogami Guaity wpadła do siatki.

Szkoleniowiec Valencii, Ernesto Valverde, już w przerwie zareagował na słabą grę swojego zespołu, wprowadzając na murawę Nelsona Valdeza (za Jonasa) i Sergio Canalesa (za Evera Banegę). Zmiany zwiększyły potencjał ofensywny gospodarzy, jednak w dalszym ciągu brakowało okazji bramkowych. Sirigu musiał interweniować jedynie przy mocnej wrzutce Canalesa i strzale Valdeza, który nie był nawet w światło bramki.

Kiedy wydawało się, że nic już się nie może stać po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tino Costy bardzo ważnego gola strzelił niemal najgorszy do tej pory na boisku Adil Rami. Na domiar złego dla PSG w rewanżu nie wystąpi Zlatan Ibrahimović, który w doliczonym czasie gry otrzymał czerwoną kartkę za brutalne potraktowanie piłkarza Valencii.

Rewanż odbędzie się 6 marca na Parc des Princes w Paryżu.

FC Valencia - Paris Saint Germain 1:2 (0:2)

Bramki: Adil Rami 90+1 - Ezequiel Lavezzi 10, Javier Pastore 43

Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).

Valencia: Vicente Guaita; João Pereira, Ricardo Costa, Adil Rami, Andrés Guardado; Tino Costa, Daniel Parejo; Sofiane Feghouli (84-Jonathan Viera), Éver Banega (46-Sergio Canales), Jonas (46-Nelson Valdez); Roberto Soldado.

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu; Christophe Jallet, Alex, Mamadou Sakho, Maxwell; Lucas (53-Clément Chantôme), Marco Verratti, Blaise Matuidi, Javier Pastore (88-Sylvain Armand); Ezequiel Lavezzi (76-Jérémy Menez), Zlatan Ibrahimović.