Facebook Google+ Twitter

Psi horror w Lisowicach

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-14 20:14

Po śmierci właścicieli schroniska setka czworonogów od tygodnia wegetuje w prowizorycznych warunkach.

– Jestem roztrzęsiony, w życiu nie widziałem nic podobnego – mówi łamiącym się głosem Tadeusz Jackiewicz ze Ścinawy, który przyjechał na pomoc. – Te psy są zagłodzone!

Alarmująca wiadomość o dramacie prawie setki psów zamkniętych od tygodnia w dawnej mleczarni koło Lisowic dotarła do nas w piątek wieczorem. Na miejscu zastaliśmy 12 osób ze Ścinawy. – Przyjeżdżamy tu od czwartkowego popołudnia, aby dokarmiać zwierzęta – mówi Andrzej Holdenmajer. – Jeden pies wyskoczył na moich oczach z pierwszego piętra.

Ludzie prowadzą nas do zburzonego baraku, gdzie w rogu leżą zwłoki czarnego psa średniej wielkości. Ich stan wskazuje, że zwierzę padło kilka dni temu. – Tu jest około stu psów – dodaje Tomasz Turczyn, który także przyjechał, aby pomóc karmić zwierzęta.

W niedzielę, 6 sierpnia, w wypadku samochodowym zginęli właściciele schroniska – Andrzej P., jego przyjaciółka Ewa S. oraz ich ośmioletni syn. Psy zostały bez opieki. Jak długo nic nie jadły i nie piły? Nie wiadomo. Ich losem zainteresowali się przyjaciele tragicznie zmarłych. Skrzyknęli się i przyjechali do Lisowic.

Jadwiga Haraszkiewicz, powiatowy inspektor weterynarii w Legnicy reaguje nerwowo, gdy pytamy ją o psy z Lisowic. – Co, znowu ja będę wszystkiemu winna? Nie wiem, ile jest tych zwierząt i czy były szczepione – kontynuuje Jadwiga Haraszkeiwicz. – Jak mam to sprawdzić, gdy tam są agresywne osobniki rasy kaukaskiej? Kto do nich podejdzie?

– Pani burmistrz Halina Kołodziejska zapewniła nas, że poradzi sobie z problemem – dodaje Czesław Wójtowicz, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Legnicy. – Zresztą, to sprawa gminy, bo psy są na jej terenie.

Zbigniew Budych, Piotr Kanikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.