Facebook Google+ Twitter

PSL ceni premiera i cele jego podróży

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 08:54

Poseł PSL Janusz Piechociński uważa, że premier Donald Tusk godnie reprezentuje Polskę w podróży do Ameryki Łacińskiej. Poseł ma "wspomóc" wkrótce prace Ministerstwa Infrastruktury.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" podkreślił, że Ameryka Południowa jest ogromnym rynkiem zbytu, niedocenionym przez polskich przedsiębiorców.

Janusz Piechociński powiedział, że informacje o tym, że miałby zastąpić Cezarego Grabarczyka na stanowisku ministra infrastruktury to tylko plotki. Jak dodał, nie powinno się oceniać danych dziedzin rozwoju tylko pod kątem pracy jednego ministra. Polityk zaznaczył, że za rozwój dróg nie jest odpowiedzialny jedynie resort infrastruktury i minister Cezary Grabarczyk, ale również resort rozwoju regionalnego.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" podkreślił, że minister Grabarczyk intensywnie pracuje teraz nad odblokowaniem procesu inwestycyjnego i zlikwidowaniem urzędniczej nieudolności. Wiceprezes PSL jest zdania, że resort infrastruktury dobrze zdiagnozował największe problemy i stara się z nimi walczyć. Janusz Piechociński dodał, że jeśli chodzi o budowę autostrad w Polsce, rozstrzygająca będzie druga połowa bieżącego roku.

Poseł Eugeniusz Kłopotek zapewnił zaś w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie zgłasza żadnych postulatów kadrowych. Dodał jednak, że jeśli premier uzna, iż należy wesprzeć kadrowo niektóre resorty, to jego partia ma dobrych kandydatów.

"Newsweek" napisał, że PSL domaga się nowych stanowisk w rządzie Donalda Tuska. Według tygodnika, ludowcy chcieliby między innymi, aby ministra Cezarego Grabarczyka zastąpił Janusz Piechociński.

Poseł PSL przyznał, że jego zdaniem wzmocnieniem dla ministerstwa Infrastruktury byłoby oddelegowanie tam Janusza Piechocińskiego. Jednak podkreślił, że decyzja w tej sprawie zależy od premiera Donalda Tuska. Ewentualne deczyje o zmianach w rządzie zapadną dopiero po szczegółowej ocenie pracy poszczególnych ministerstw i rozmowach między koalicjantami.

Eugeniusz Kłopotek zapewnił, że znacznie ważniejsze od spraw personalnych jest realizacja programu wyborczego. Poseł PSL powiedział, że jego partia jest skłonna zaakceptować niektóre sztandarowe hasła Platformy Obyatelskiej, w tym pomysł wprowadzenia podatku liniowego. Poseł PSL, że jego partia poprze projekt wprowadzenia podatku liniowego pod pewnymi warunkami. PSL chce podniesienia kwoty wolnej od podatku i utrzymania ulg prorodzinnych. To zdaniem posła pozwoli na to, by nowe rozwiązanie fiskalne zadowolił zarówno bogatych, jak i tych najmniej zarabiających.

Eugeniusz Kłopotek zapowiedział również, że koalicja zgłosi również projekt zmioan wordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. PSL jest skłonne również poprzeć zmianę konstytucji, która likwidowałaby Senat. W jego miejsce chce jednak powołania ciała, które byłoby "radą samorządowo-gospodarczą". Nie zdradził jednak szczegółów działania tej instytucji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.