Facebook Google+ Twitter

PSL chce rozmawiać z Tuskiem o przyszłości koalicji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 11:35

Na linii PO-PSL znowu zgrzyta. Tym razem sytuacja jest poważna. Ludowcy są oburzeni, bo Donald Tusk nie konsultował z nimi pomysłów dotyczących naprawy finansów publicznych.

Jak donosi „Rzeczpospolita”, PSL chce porozmawiać z Platformą o przyszłości koalicji. Do spotkania ma dojść we wtorek. Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek uważa, że jeśli koalicja PO - PSL ma nadal funkcjonować, Platforma Obywatelska musi bardziej liczyć się z partią Waldemara Pawlaka.

- PSL nie będzie w ciemno popierał wszystkich propozycji szefa rządu – mówił w Radiowej Trójce Kłopotek. Zdaniem posła program naprawy finansów publicznych powinien także znaleźć poparcie społeczeństwa.

Eugeniusz Kłopotek zaznaczył, że PSL zależy na dobrej współpracy z koalicjantem. Polityk pochwalił pomysły premiera na uszczelnienie sektora finansów publicznych i sektora fiskalnego.

"Plan rozwoju i konsolidacji finansów 2010-2011" zaprezentowany w zeszłym tygodniu przez premiera przewiduje między innymi ograniczenie wydatków publicznych i zadłużenia oraz zmniejszenie deficytu. Program koncentruje się też na objęciu ujednoliconym systemem ubezpieczeń najzamożniejszych rolników i grup, które do tej pory korzystały ze specjalnych przywilejów - jak mundurowi.

Kłopotek podkreślił, że PSL nie mówi reformie KRUS nie. Zaznaczył jednak, że kryterium wobec rolników powinny być dochody, a nie wielkość gospodarstwa. Projekty ustaw w sprawie zmian systemu emerytalnego mają zostać złożone w Sejmie jeszcze w tym roku. Szef rządu zapowiedział, że zmiany będą wdrażane powoli, ale konsekwentnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.