Facebook Google+ Twitter

PSL chciało porozumieć się z PiS-em, by pogrążyć Platformę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 20:58

Przewodniczący klubu poselskiego PSL Stanisław Żelichowski zaprzecza, że jego partia miała porozumieć się z PiS-em w celu osłabienia pozycji Platformy Obywatelskiej. O istnieniu paktu poinformował "Wprost" na swoich stronach internetowych.

Według tygodnika porozumienie zakłada cichą współpracę w Sejmie i ma przygotować grunt pod ewentualną koalicję w przyszłości. Akuszerem paktu miał być prezydent.

Stanisław Żelichowski uważa te pogłoski za pozbawione sensu. Przypomniał, że w poprzedniej kadencji parlamentu PiS proponował ludowcom koalicję, ale PSL z tego nie skorzystał. Od tego czasu nic się nie zmieniło ani w PSL, ani w PiS - zapewnił Żelichowski.

Także rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zaprzeczył informacjom "Wprost". Mariusz Błaszczak przyznał jednak, że w przyszłości nie można wykluczyć współpracy w parlamencie. Zdaniem rzecznika PiS i PSL są sobie programowo znacznie bliższe, niż Ludowcy i PO.

Według "Wprost" wszystko zaczęło się od rozmowy Lecha Kaczyńskiego i Waldemara Pawlaka w Pałacu Prezydenckim miesiąc temu. Oficjalnym tematem spotkania były wizyta prezydenta w Azerbejdżanie oraz nowelizacja budżetu.

Pawlak miał się żalić prezydentowi, że Tusk usuwa jego ludzi z administracji, nie konsultuje z nim swoich decyzji oraz ogranicza jego wpływy w kluczowych dziedzinach takich jak energetyka. Według tygodnika prezydent sondował Pawlaka w sprawie przyszłej współpracy z PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.