Facebook Google+ Twitter

PSL chroni swoich. Urzędnicy na stanowiskach mimo zarzutów prokuratury

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-02 17:14

Tygodnik "Polityka": Mimo prokuratorskich zarzutów związani z PSL urzędnicy zajmują wysokie stanowiska w instytucjach podległych ministerstwu rolnictwa. Szef resortu Marek Sawicki nie reaguje.

Chodzi o Władysława Łukasika – prezesa Agencji Rynku Rolnego i Jana Kopczyka – Naczelnego Lekarza Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Szefowi ARR Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuciła przekroczenie uprawnień – w marcu i kwietniu ubiegłego roku miał wymusić na dyrektorze oddziału Agencji w Białymstoku zatrudnienie dwóch osób. Według śledczych nakłaniał również do zwolnienia jednego pracownika.

Z kolei Janow Kopczykowi grozi dziesięć lat więzienia za niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę Funduszu Składkowego KRUS.

Sprawy obu działaczy związanych z PSL są już w sądzie. Mimo zarzutów prokuratury żaden z urzędników nie musi obawiać się utraty stanowisk. Nie grozi im też na razie zawieszenie w pełnieniu obowiązków. Minister rolnictwa, któremu podlegają obie instytucje, w najbliższym czasie nie podejmie wobec nich żadnych decyzji kadrowych.

Więcej na stronie: www.polityka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.