Facebook Google+ Twitter

PSL i PiS połączą siły w sprawie przyszłości OFE?

Janusz Palikot poinformował, że minister finansów planuje zlikwidować Otwarte Fundusze Emerytalne. Polityk wysnuł taką tezę po rozmowie z Jackiem Rostkowskim na korytarzu tvn24.

Janusz Palikot / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palikot_Janusz_001.JPG?uselang=plWaldy Dzikowski, szef parlamentarnego klubu Platformy Obywatelskiej, zbagatelizował opinię byłego partyjnego kolegi. Przyznał, że trwają prace nad zmianami w OFE, ale propozycji jest aż siedem, w tym radykalna PSL-u. Rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpi w pierwszym kwartale 2011 r.

Beata Szydło z PiS stwierdziła, że da się zaobserwować niebezpieczne zachowania ministra finansów oraz całego rządu - nie ma żadnych konkretów, a Polacy żyją w coraz większej obawie o swoje przyszłe emerytury.

Szefowa klubu PiS liczy też, że brak wspólnego zdania między PO a PSL pomoże jej partii przeforsować własne pomysły. Już w następnym tygodniu PiS złoży projekt ustawy, która da obywatelom możliwość wyboru między OFE a ZUS-em.

Więcej na www.tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

werol
  • werol
  • 14.12.2010 16:19

Poczekam na komentarz rządu.Palikot jakoś nie sprawia wrażenia wiarygodnego źródła informacji.Za dużo w jego wypowiedziach demagogii i populizmu.Np:wycofać wojska z Afganistanu,a za zaoszczędzone pieniądze wybudować żłobki aby kobiety(matki)mogły pójść do pracy i zawodowo sie realizować-ile można "zebrać głosów" na jednym pomyśle?I kobitki są zadowolone,i podatnicy policzą "oszczędności"i lewacy mu przytakną...Palikot to szczwany lisek.Ja poczekam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.