Facebook Google+ Twitter

PSL i PO popierają byłego barona SLD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 09:01

Były przewodniczący lubelskiego SLD Grzegorz Kurczuk ma zostać wicedyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Były minister sprawiedliwości w rządzie Leszka Millera ma otrzymać stanowisko dzięki poparciu polityków PSL.

Zdaniem gazety, zgłoszenie kandydatury Kurczuka ma związek z lokalnymi rozgrywkami politycznymi w wojewódzkim samorządzie. Rządzi tam koalicja PO-PSL, ale przy cichym wsparciu polityków lewicy. Według dziennika, w zamian za poparcie, koalicjanci rozważali wcześniej oddanie Kurczukowi stanowiska prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Poparcie dla kandydatury polityka SLD zgłasza również lider lubelskich struktur PO poseł Janusz Palikot.

Były minister nie zaprzecza informacjom. W rozmowie z gazetą powiedział, że prawdopodobnie weźmie udział w konkursie na wicedyrektora. Kurczuk podkreślił, że Agencji Nieruchomości Rolnych zajmuje się głównie nadzorem właścicielskim, więc jego wykształcenie prawnicze na pewno będzie atutem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.