Facebook Google+ Twitter

PSL – języczek u politycznej wagi

Czym zakończy się prawie konspiracyjna polityka PSL? Jak będzie dalej działać koalicja?

logo PSL / Fot. http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&source=hp&q=logo PSL&lr=lang_pl&bOd dłuższego czasu oczekiwałem z niecierpliwością ruchu PSL. Ruchu partii - języczka u politycznej wagi.

W ostatnich latach nie zdarzyło się, aby którakolwiek z partii mogła samodzielnie powołać rząd. PSL dwukrotnie otrzymywała taką szansę. Pierwsza była koalicja z SLD, druga z PO. Obie oparte na wyborze z przymusu, poszukiwaniu większości parlamentarnej.

W obecnej koalicji PSL obsadziła swoimi członkami stanowiska: wicepremiera, ministra gospodarki - Waldemar Pawlak, ministra pracy i polityki społecznej - Jolanta Fedak, ministra rolnictwa i rozwoju wsi - Marek Sawicki, sekretarza stanu - Eugeniusz Grzeszczak.

Dokonując ocen rządu oraz oceniając partie dziwnym zbiegiem okoliczności zapominamy o PSL i jego wpływie na sytuację w kraju. A przecież resorty, którymi kierują, nie są tzw. drugą ligą.

Odnoszę wrażenie prowadzenia bardzo ciekawej polityki, przez kierownictwo PSL. Polityki wyczekiwania, niezabierania głosu w publicznych sporach, unikania angażowania się w społeczny dyskurs.

W sobotę odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej PSL. I ono również było prawomyślne, układne i stonowane. Bo przecież trudno uznać podjęte trzy uchwały za wielki wkład w zmiany gospodarcze i społeczne kraju. Uchwały w sprawie udziału Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach samorządowych w 2010 r., Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej po 2013 r., uruchomienia targowisk do sprzedaży bezpośredniej nie są żadną rewelacją ani deklaracją przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Kamilu ma Pan rację. Nepotyzm w wykonaniu PSL jest doskonałym przykładem jak dbać o bliskich, zaprzyjaźnionych i jak się odwdzięczać za głosy. Ale miejmy nadzieję, że ta wiedza trafi do wyborców i postawią tamę temu politycznemu skrzywieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt i nic nie jest w stanie znieść PSL z politycznej sceny w Polsce. Polityka nepotyzmu skutecznie wdrażana przez nich od dwóch dekad jest niezwykle skuteczna. Wystarczy, że pójdą i zagłosują na nich ludzie (i ich rodziny), które im co bądź zawdzięczają. A zdziwiłby się Pan ile ich jest. Wystarczająco aby zawsze dostać 5%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ten słaby punkt może Jacku PSL znieść z politycznej areny. Wczorajsza RN była spotkaniem dla spotkania. Trzy uchwały, które niczego nie proponują. Ostatnia, mówiąca o rynku jest śmiechem historii. Świadczy o wyraźnym dystansie świadomościowym pomiędzy Radą a rolnikiem. A już stawianie za cel, dążenie do łączenia funkcji, jest niczym innym jak wyraźnym sygnałem o braku kadr. Nie mamy kogo namaszczać, nie mamy aktywu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.08.2010 22:28

Bron Boże, nie jestem lewicowcem. :)

Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie moze autorowi odmowic równie zdrowej logiki w formulawaniu argumentow..
Rzeczywiście, PSL może w Polsce odgrywać podobną role do niemieckiej FDP, która od, bodajże, 30 lat, jest "języczkiem u wagi", wchodząc z koalicje z kolejnymi rządzącymi.

Slaby punkt to "Program dla rolnikow".
PSL nie przekona polskiej wsi do swojego programu. Zbyt wysokie są wieże kościołów i zbyt głośne dzwony. Te ostatnie zagłuszają wszelkie argumenty, czy to polityczne (lewicowe, liberalne), czy racjonalne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czuję, że to całowanie może być pocałunkiem ostatnim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.08.2010 19:32

Myślę, że PSL jest partią marginalną, wyalienowaną. Nie widzę tę jej na polskiej wsi. A zachowanie Pawlaka, Kłopotka czy Żelichowskiego mówi samo za siebie. Ci panowie dbają raczej o zachowanie swoich posad. Wolałbym już koalicję z nowoczesną lewica. PSL jest partią ludzi, którzy ani nikomu nie pomogą ani nie chcą zaszkodzić. Koniunkturalna postawa, to wszystko na temat PSL. W przyszłorocznych wyborach parlamentarnych zejdzie se sceny politycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.