Facebook Google+ Twitter

PSL nadal za regulacją rynku opcji walutowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-19 09:31

Polskie Stronnictwo Ludowe nie wycofuje się z pomysłu uregulowania rynku opcji walutowych. Eugeniusz Kłopotek powiedział, że jego partia w przyszłym tygodniu spróbuje przekonać rząd, by zajął się sprawą opcji.

Eugeniusz Kłopotek podkreślił, że jeśli rząd nie poprze projektu ustawy, przedstawionego przez Waldemara Pawlaka, do Sejmu trafi poselski projekt.

Według Eugeniusza Kłopotka, w projekcie ustawy powinny znaleźć się zapisy chroniące klientów banków, jako słabszą stronę umowy. Według posła PSL parlament powinien zaryzykować przyjęcie rozwiązań, które mogą okazać się niekonstytucyjne. Podkreślił, że nie może być tak, że bank może jednostronnie wypowiedzieć umowę, jeśli sytuacja na rynku jest niekorzystna, a przedsiębiorcy takiej możliwości nie mają.

Poseł Kłopotek pozytywnie ocenił wczorajszy ruch Ministerstwa Finansów, które zdecydowało się wymienić część środków unijnych w euro na złotówki. Zdaniem polityka PSL interwencja rządu powinna korzystnie wpłynąć na rynek walutowy. Przede wszystkim rząd pokazał, że nie ma zamiaru ulegać spekulantom, którzy sztucznie zaniżają wartość polskiej waluty. Zaznaczył, że na razie jest zbyt wcześnie, by oceniać jakie skutki przyniesie decyzja ministerstwa.

Eugeniusz Kłopotek dodał, że znaczne wahania kursów walut w ostatnim półroczu każe zastanowić się, czy Polskę stać na szybkie przystąpienie do systemu ERM-2. Podkreślił, że w jego opinii przyjęcie euro w 2012 roku jest nierealne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ZAGŁOSUJ! - Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy - http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/
600 DNI PLATFORMY I TUSKA? 10 OBIETNIC PARTII OBŁUDY - gregory33.bloog.pl/?ticaid=57c31 - POlecam!!!
Morderca - Bankier III RP /skarbnik lewicy/- www.dziennik.pl/opinie/article26712/Jak_morderca_zostal_bankierem_lewicy.html
GAŚNIE SŁOŃCE PERU - "ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" - LISTA AFER: gregory33.bloog.pl/?ticaid=58fd9
Największa afera III RP! - Czy POd szyldem PO rządzi w POLSCE MAFIA? - Kogo reprezentuje PO? - http://gregory33.bloog.pl/id,4837470,title,Najwieksza-afera-III-RP-Czy-POd-szyldem-PO-rzadzi-w-POLSCE-MAFIA-Kogo-reprezentuje-PO,index.html
2 LATA NIERZĄDÓW PO!!! - ZMIERZAMY W STRONĘ BANGLADESZU!!! - http://gregory33.bloog.pl/?ticaid=6939a

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.