Facebook Google+ Twitter

PSL przeciw tarczy antyrakietowej

– W naszym przekonaniu opieranie bezpieczeństwa Polski wyłącznie na sojuszu z USA niesie w sobie więcej zagrożeń niż bezpieczeństwa – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie prezes PLS, Waldemar Pawlak.

PSLPolskie Stronnictwo Ludowe opowiedziało się tym samym przeciw instalacji elementów tarczy antyrakietowej w naszym kraju. Według ludowców bezpieczeństwo Polski można budować na relacjach wielostronnych, poczynając od Organizacji Narodów Zjednoczonych poprzez Pakt Północnoatlantycki, a kończąc na Unii Europejskiej.


Prezes Pawlak, podczas transmitowanej przez TVP3 konferencji zauważył, że UE ma już strategię bezpieczeństwa opartą o poszukiwanie dobrych relacji z różnymi krajami i próbę budowania systemu wielostronnych umów, które zapewnią bezpieczeństwo na świecie. Zaznaczył również, że niedobrym rozwiązaniem dla naszego kraju jest opieranie bezpieczeństwa na ścisłej współpracy tylko z jednym mocarstwem.

Swoją opinię na temat tarczy antyrakietowej prezes PSL przedstawił również na swoim blogu. W poście pt. „Niepotrzebna tarcza” zaznaczył, że polityka Ameryki niekoniecznie musi być stała i może to doprowadzić do przykrych dla Polski konsekwencji. - Jeśli USA za dwa lata zmienią politykę, to Polska zostanie na lodzie - wieszczy były premier.

Na swoim blogu prezes PSL napisał również, że z wczorajszych wypowiedzi premiera Jarosława Kaczyńskiego podczas rozmów z przedstawicielami wszystkich partii wynika, że rząd nie przewiduje publicznej ani parlamentarnej debaty nad tarczą antyrakietową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.