Facebook Google+ Twitter

PSL przegrało proces - teraz ma poważne problemy finansowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 12:23

Polskie Stronnictwo Ludowe stanęło przed poważnym problemem finansowym. Partia przegrała proces w drugiej instancji i musi wpłacić do kasy państwa 18 milionów złotych.

Sprawa dotyczy kampanii wyborczej do Parlamentu w roku 2001 podczas, której źle rozliczyło kampanię. Państwowa Komisja Wyborcza rozliczenie partii odrzuciła.

PSL zgromadziło 9 milionów złotych i umieściło pieniądze nie na koncie komitetu wyborczego, ale na rachunku partii - prawo tego zabrania. W efekcie - zgodnie z przepisami - Państwowa Komisja Wyborcza zażądała przekazania 9 milionów do Skarbu Państwa. PSL odmówiło.

Sprawa trafiła do sądu. Procesy trwały osiem lat. PSL przegrało i teraz musi oddać kwotę dwa razy większą, bo podwyższoną o odsetki.

Wiceprezes PSL, wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, powiedziała, że ta sytuacja może załamać finanse partii. Oświadczyła, że Stronnictwo będzie walczyć o kasację wyroku, jednak jeśli wyroki byłyby nie po myśli Stronnictwa, wtedy sytuacja partii byłaby bardzo trudna.

Nawet jeśli Polskie Stronnictwo Ludowe złoży taki wniosek, co w świetle prawa nie jest wcale pewne, nie zwolni to partii od wpłacenia spornej kwoty do budżetu państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.