Facebook Google+ Twitter

PSL: Spoty PiS są nielegalne. Kampania rozpoczęła się przed czasem

PiS nakręciła nowy spot, który ma za zadanie promować partię w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednak PSL posądza Jarosława Kaczyńskiego o złamanie prawa, bowiem kampania wyborcza rozpoczęła się przed czasem. Sprawą zajmie się PKW.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPartia Jarosława Kaczyńskiego przygotowała 45-sekundowy spot, który zaprezentowała podczas sobotniego kongresu. Padły jednak podejrzenia ze strony PSL o niezgodność materiału z prawem - czytamy na stronie wyborcza.pl. "W związku z rozpoczęciem emisji na kanałach telewizji publicznej spotów reklamowych sygnowanych przez PiS - w okresie, w którym nie zostały jeszcze formalnie zarządzone wybory do Parlamentu Europejskiego - wnoszę o zbadanie i wydanie opinii, czy tego rodzaju praktyki partii politycznych są zgodne z przepisami Kodeksu Wyborczego" - napisał do PKW rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

Rzecznik partii ludowców twierdzi, że PiS prowadzi nielegalną kampanię wyborczą. Zarzuca, że nie znane są źródła finansowania kampanii. Jedynym legalnym i dozwolonym źródłem jest Komitet Wyborczy, który powstanie dopiero po zarządzeniu wyborów. Jednak na to jest jeszcze za wcześnie. Nasuwa się zatem pytanie: skąd PiS wziął pieniądze?

Według Kosińskiego, "PiS marnotrawi publiczne pieniądze na lansowanie się w spotach reklamowych i możliwe, że robi to niezgodnie z prawem". "Warto zapytać, ile kosztuje nas kolejne ocieplanie wizerunku prezesa Kaczyńskiego? - pyta polityk PSL.
Kampania PiS budzi wiele kontrowersji i dyskusji. Czy zaistniała sytuacja i zamieszanie jakie nastąpiło może zaszkodzić wizerunkowi Jarosława Kaczyńskiego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.