Facebook Google+ Twitter

PSL w tarapatach. Musi oddać Skarbowi Państwa 18 mln złotych!

Dług pochodzi jeszcze z kampanii wyborczej w 2001 r. Na skutek naruszenia przepisów ordynacji wyborczej, zasądzono od PSL zwrot 9 mln zł pozyskanych na kampanię. Drugie 9 mln zł to odsetki. PSL chce umorzenia odsetek i rozłożenia należności głównej na raty.

 / Fot. Bartłomiej Kucharczyk/CC-BY-2.0/wikimediaPSL w kampanii wyborczej 2001 r. zebrało 9 mln zł. Lecz zgodnie z ordynacją wyborczą, środki te powinny być gromadzone na oddzielnym koncie komitetu wyborczego. Tymczasem PSL zebrane na kampanię pieniądze gromadził na rachunku partyjnym. W konsekwencji, w stosunku do PSL orzeczono zwrot 9 mln do Skarbu Państwa.

PSL próbował rozstrzygnąć sprawę przed Trybunałem Konstytucyjnym, ten odmówił jednak jej zbadania, a we wrześniu br. ostatecznie nie uwzględnił też zażalenia. Dług stał się więc wymagalny.

Ludowcy zwrócili się do ministra finansów z wnioskiem o umorzenie odsetek oraz rozłożenie należności głównej na kwartalne raty, które chcą spłacić w ciągu 10 lat, z przyszłych subwencji dla partii. Minister finansów nie podjął jeszcze decyzji.

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Death metal zamiast disco polo. Nietypowy spot kandydata SLD
Przełomowe odkrycie w CERN otwiera możliwość podróży w czasie?
Rostowski w Parlamencie Europejskim straszy wojną. Bankierzy uciekają do Stanów?
PiS broni Starucha. Agent Tomek i Beata Kempa ręczą za kibola Legii
Kazik o Kaczyńskim: Nie będę głosował, słowa prezesa nadinterpretacjąDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

bb
  • bb
  • 28.09.2011 00:05

= WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 27.09.2011 22:33

- WYNIKI WYBORÓW: PIS - 43 % , PO - 27 % , SLD - 4,8 % , PSL - 4 % , PNJ -0,1% , POligłup-0,1 nie pójdzie 19 % ( zachować i sprawdzić ) . Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę .jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.09.2011 17:10

O tym przypadku opowiadał w swoim filmie "Władcy marionetek" Tomasz Sekielski. Partia polityczna winna państwu kilkanaście milionów złotych prędzej czy później może liczyć na umorzenie długu. Piekarzowi, który pomagał bezdomnym rozdając pieczywo skarbówka naliczyła kilkaset tysięcy zł podatku, od którego nie ma odwołania. Państwo mu tego długu nie umorzy. Paradoks.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.