Facebook Google+ Twitter

PSL wybrało Pawlaka bo... nie miało kobiety

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-15 20:45

Prezes Waldemar Pawlak będzie kandydatem PSL na prezydenta, mimo że wcześniej lider PSL zapewniał, że będzie nim kobieta.

Politolog doktor Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że PSL postawiło na Pawlaka, bo w swoich szeregach nie miało kobiety, mającej duże poparcie społeczne. Poza tym, jak przyznaje politolog, naturalne jest to, że partia wystawia swojego lidera.

Bartłomiej Biskup podkreśla, że udział Waldemara Pawlaka w wyborach prezydenckich powinien przypomnieć o istnieniu jego partii, wzmocnić jej pozycję i wizerunek. Ekspert ocenia, że ludowcy nie spieszyli się z decyzją o wskazaniu kandydata, ponieważ i tak nie będzie on się liczyć w wyborach prezydenckich.

Dyrektor Instytutu Spraw Publicznych doktor Jacek Kucharczyk mówi, że PSL postawiło na Pawlaka, bo jest twarzą tej partii, silnie identyfikowaną z ludowcami. Dlatego Pawlak jest lepszym kandydatem na prezydenta - dodaje Kucharczyk. Ekspert podkreśla, że udział Waldemara Pawlaka w wyborach prezydenckich powinien przypomnieć wyborcom o istnieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego i ugruntować swój elektorat.

Ekspert ocenia, że Waldemar Pawlak może wzmocnić swoją pozycję w rządzie, jeśli uda mu się zebrać większą liczbę głosów niż obecne poparcie dla PSL-u. Doktor Kucharczyk dodaje, że będzie to trudne, bowiem w pierwszej turze wyborów prezydenckich Pawlak będzie miał sporą konkurencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.