Facebook Google+ Twitter

PSL: Zmiękczyliśmy twarde serce PO

Przekonywanie opinii publicznej, zwłaszcza ludzi na wsi, że między PO i PSL wszystko układa się jak należy, a miłość dwóch czołowych polityków partii rządzących, jest zespawana po wsze czasy, była i jest błyszczącą fałszywką na pokaz.

 / Fot. PAP/Jacek Turczyk / Fot. W24To zresztą było widać po ich minach na ostatnich konferencjach prasowych i poklepywaniu przez premiera Tuska, twardziela-uparciucha, wicepremiera Pawlaka. Sprawa politycznej chemii Tuska i Pawlaka nabrała niemiłego odoru po tym, jak minister finansów odmówił zniesienia kilkunastu milionów zł odsetek od 20 mln zł długów PSL i różnic w podejściu do tematyki reformy emerytalnej.

Niedawno słyszeliśmy zachlastywanie się wspólnym sukcesem koalicji z porozumienia w emeryturach, który szumnie nazwano kompromisem. Tymczasem kompromis koalicji w sprawie emerytur nie zakończył sporu między oboma partiami. Ludowcy znów szykują atak. I znowu płonie ognisko i szumią knieje, bo między PO i PSL coś źle dzieje. Iskry z "radosnego" ogniska koalicji strzelają wprost do nieba.

Ambicja ludowców nie pozwala prowadzić się za nos. A właśnie tak, niestety wyszło, w sprawie emerytur. Działacze ludowi obwiniają za to swego Pawlaka. Rusza, więc akcja odpowiedzi na krytykę. To nie my – to on jest zły. On, czyli Tusk. Pawlak zaś to chłop łepski. Nie jakiś tam Kargul kiepski. Partia ludowców musi być pewna na sto procent, że Pawlak to wciąż swój silny chłop. Silny rozumem i dążeniem do celu.

Rusza zatem akcja odpowiedzi na wewnętrzną krytykę w partii. Ma dowodzić, iż w odbiorze Polaków wicepremier PSL został ograny przez premiera PO i w końcu skapitulował, bo w reformie emerytur zgodził się na pracę ludzi do 67 lat. Rzecznik PSL, Krzysztof Kosiński, mówi, że w kilkutygodniowej dyskusji nad zmianami w systemie emerytalnym ludowcy otrzymali setki e-maili z poparciem dla zgłaszanych przez PSL postulatów w zakresie polityki prorodzinnej, w tym w sprawie kobiet. "Teraz chcemy głośno mówić o tym, co udało się osiągnąć" – mówi rzecznik PSL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście, Panie Romanie. Tak faktycznie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz bezwzględną rację, Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 02.04.2012 17:17

Chamy górą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kruk krukowi oka nie wykole". Ograny to został naród a nie PSL. Ta cała huśtawka dla oka ludzkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.