PSV Eindhoven Przemysława Tytonia z pucharem Polish Masters

Holenderski zespół PSV Eindhoven zwycięzcą pierwszej edycji turnieju piłkarskiej Polish Masters. Zespół Przemysława Tytonia w meczu finałowym pokonał Benficę Lizbona 3:1.

/ Fot. PAP/Maciej Kulczyński„Wielkim nieobecnym” sobotniego półfinału z pewnością był sam Przemysław Tytoń. Fani bramkarza reprezentacji Polski doczekali się występu swojego ulubieńca w niedzielę. Tytoń na wrocławskim stadionie został przyjęty gromkimi brawami.

Pierwszą poważną akcję na otwarcie wyniku w 18 minucie miał Memohis Depay, jednak sprawna akcja obrony Benfici pozwoliła graczom PSV jedynie na wywalczenie rzutu rożnego. Mimo delikatnej przewagi PSV w 34 minucie bramkę na prowadzenie wyszli gracze z Portugalii. Po strzale z bliska Przemysława Tytonia pokonał Carlos Martins.

Do końca pierwszej połowy tempo gry nie wzrosło, bez zmian pozostał także rezultat na tablicy wyników. Sześć minut po zmianie połów doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Axel „Witsel” Lambert, który posłał piłkę obok bramki. Wyrównanie przyniosła 54 minuta i strzał głową Mathiasa Jorgensena.

W 55 minucie na boisku doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami Benfici i PSV, sędzia żółtymi kartkami ukarał Osvaldo „Nico” Gaitana oraz Jetro Willema. Wrocławska publiczność sprzeczne z regułami fair play zachowanie zawodników nagrodziła głośnymi gwizdami.

W 73 minucie okazję na zmianę wyniku zmarnował Olo Toivonen, gracz PSV minął się z piłką tuż przed bramką Arturo Moralesa. Minutę później swoją szansy nie zmarnował Jermain Lens, który z mocnym uderzeniem z kilku metrów wpakował piłkę obok bramkarza i dał PSV prowadzenie 2:1.