101503 miejsce

PSV Przemysława Tytonia z Superpucharem Holandii! [Wideo]

Na Amsterdam Arena PSV Eindhoven pokonało 4:2 Ajax Amsterdam w meczu o Superpuchar Holandii. W zwycięskim składzie 90 min rozegrał Przemysław Tytoń.

/ Fot. PAP/EPA/Toussaint KluitersW bramce PSV przez 90 min występował Przemysław Tytoń, który nie zawinił przy żadnej z bramek, a ponadto zaliczył jedną asystę. W 44. minucie strzałem głową naszego bramkarza pokonał Toby Alderweireld, a piętnaście minut przed końcem spotkania, Polaka pięknym uderzeniem z powietrza zaskoczył własny obrońca Marcelo. Bramki dla PSV strzelali kolejno Ola Toivonen dwie, Jeremain Lens i Georginio Wijnaldum po jednej.

Wciąż do końca nie jest pewne, gdzie w przyszłym sezonie zagra nasz bramkarz. Mówi się o zainteresowaniu wielkiego Milanu, który byłby w stanie zapłacić aż 10 milionów euro. Najprawdopodobniej jednak nasz bramkarz nie odejdzie i nadal będzie pełnił funkcję pierwszego bramkarza drużyny prowadzonej przez holenderskiego szkoleniowca, Dicka Advocaata.

Ostatni czas dla Tytonia jest wyjątkowo udany. W ubiegłym sezonie wygrał rywalizację o bluzę z numerem jeden ze szwedem Andreassem Issaksonem oraz zdobył Puchar Holandii. Następnie zwrócił na siebie uwagę broniąc bardzo ważnego karnego w meczu z Grecją podczas Euro 2012. W tym sezonie ma już na koncie triumf w Polish Masters oraz Superpuchar Holandii.