Facebook Google+ Twitter

"Psy - zamiana pana". Internauci protestują przeciw programowi TV4

Choć pierwsza emisja programu odbędzie się dopiero w niedzielę 4 września, to udział w akcji "MÓWIMY "NIE" AUDYCJI "ZAMIANA PANA" TV4" na Facebooku potwierdziło już ponad dwustu użytkowników.

"Psy- zamiana pana" to nowy program, który znalazł się w jesiennej ramówce TV4. W pierwszym odcinku swoimi pupilami mają zamienić się aktorki Olga Borys i Maja Frykowska. Jak podaje portal Interia.pl "Obie panie (...) mają tego dnia wiele obowiązków zawodowych, z których nie mogły zrezygnować. Fred będzie musiał odwiedzić wernisaż fotografii, a Daisy pójdzie do teatru."

Na stronie akcji protestacyjnej na Facebooku możemy przeczytać komentarze osób oburzonych pomysłem stacji TV4. Zmiana właściciela i otoczenia oraz obecność kamer telewizyjnych niepotrzebnie naraża zwierzęta na stres.

W komentarzach do wydarzenia możemy przeczytać, że najlepiej swój protest zgłosić na skrzynkę elektroniczną TV4: sekretariat@tv4.pl. Jedna z internautek, Ewelina Płodzień, pisze: "Czyżby ktoś tu zapomniał, że zwierzęta to nie zabawki? Nie można ich sobie "pożyczać".

Skąd więc pomysł na program budzący tyle kontrowersji? Odpowiedź mogą stanowić słowa znanego powiedzenia: "Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Człowieczeństwo poznaje się po stosunku do zwierząt. Albo jego brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panią Eweliną Płodzień, że "zwierzęta to nie zabawki".
Zwierzęta to pożywienie dla naszego gatunku oraz siła pociągowa w rolnictwie i transporcie.
Chów zwierząt w innym celu, a szczególnie dla przyjemności trzymania w bloku mieszkalnym to wynaturzenie, które powinno być zakazane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ius Animalia
  • Ius Animalia
  • 02.09.2011 21:12

Fundacja Ius Animalia wystąpiła do kierownictwa stacji o spotkanie w celu zapoznania się ze szczegółami scenariusza serii. Nasze zastrzeżenia budzą nie tylko okoliczności realizacji programu, które mogły narazić na niepotrzebny stres uczestniczące w nim psy, ale i społeczny wydźwięk przedsięwzięcia, które - jak się wydaje - sprowadza psa do roli gadżetu, którym można się na chwilę wymienić ze znajomym tak samo jak zegarkiem, torebką, samochodem, etc. Jeżeli uznamy, że program narusza interesy zwierząt, a jego przesłanie może być społecznie szkodliwe, podejmiemy przewidziane prawem kroki w celu uniemożliwienia emisji programu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aga
  • aga
  • 02.09.2011 20:56

bardziej popier... pomysłu nie słyszałam! chętnie popatrzę jak szefostwo tej stacji razem z aktoreczkami posiedzą sobie w jakimś pudle(więzieniu) to byłby ciekawy program. biedne zwierzaczki:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś liczba osób, które popierają protest przekroczyła tysiąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 01.09.2011 21:31

Zamiast psów,proponuję krówki do wydojenia/uwolnienia wymion z mleka/ przez panie aktorki.Panie będą miały piękny powrót do natury,zabawę i pożytek.Uzyskane mleko TV 4 przekaże dzieciom do szkół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"aktorki Olga Borys i Maja Frykowska" - a cóż to znowu za aktorki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie takie idee trzeba od razu oprotestowywać. Stacje telewizyjne ostatnio sięgają po jakieś zupełnie absurdalne pomysły i trzeba je uświadomić, że nie każdy jest akceptowalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.