Facebook Google+ Twitter

Psychiatra wojskowy zabił 13 żołnierzy

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-11-06 19:21

USA. Oficer amerykański pochodzenia palestyńskiego, który miał być wysłany do Iraku, zastrzelił 13 żołnierzy i ranił 30 innych zanim został obezwładniony.

Fort Hood pomiędzy miastami Austin i Waco w stanie Texas. Na terenie około 880 km kw. (bez mała powierzchnia Nowego Jorku) znajduje się największa baza amerykańskich sił zbrojnych. W bazie tej stacjonują dziesiątki tysięcy żołnierzy.

Wczoraj (czwartek) wieczorem przedstawiciel armii oświadczył: komendant Nidal Malik Hasan, psychiatra wojskowy pochodzenia palestyńskiego, został zraniony w trakcie strzelaniny w bazie Fort Hood, lecz żyje. W pierwszy komunikacie podano, że został zastrzelony.

Dochodzenie jest prowadzone, oficer jest aresztowany, jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział komendant bazy gen. Bob Cone. Na tym praktycznie informacje oficjalne kończą się. Co się naprawdę tam wydarzyło?

Komendant Hasan zaczął strzelaninę około godziny 13.30 czasu lokalnego (20.30 Polska), oddał strzały ze służbowej broni w kierunku rekrutów badanych przed wysłaniem na misję do Iraku i Afganistanu. Według kuzyna psychiatry, Hasan skarżył się, że był prześladowany przez swych kolegów wojskowych za swe pochodzenie i wyznanie.

Hasan wynajął nawet adwokata, aby rozwiązać ten problem, chciał również opuścić służbę wojskową i zwrócić państwu pieniądze. Niestety armia była szybsza, nie czekając na sądowe pozwy zdecydowano się wysłać go w teren, tzn. do Iraku. Czy to było motywem strzelaniny? Na pewno ten dramat odbije się ujemnie na muzułmanach amerykańskich.

Źródło:
lefigaro.fr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 14.11.2009 09:08

Thadee, zauważyłem, że na psychiatrię, psychologię idą ludzie, którzy sami mają kłopoty z sobą. Na przykład nie znam żadnej psycholożki, której nie rozpadłoby się małżeństwo..... To swoisty paradoks, a kiedyś o tym "fenomenie" napisała obszerny artykuł Michalina Wisłocka. Strzeżcie się psychiatrów i psychologów! :-) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 20:29

takie wszędzie rozpuszczają wiadomości. Znałem kilku z tamtej bazy, tam potrafili z człowieka zrobić zwierzaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 20:25

Psychiatra leczył żołnierzy po powrocie z wojny oraz przygotowywał ich do wyjazdu na wojnę. Nie dziwię się, że poprzestawiało mu się w głowie. Znając propagandę amerykańską werdykt w tej sprawie już został wydany, czyli: Nidal Malik Hasan fanatyk, terrorysta. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 20:01

Jak przeczytałem w ostatnich doniesieniach - «Allah Akbar» te słowa wykrzykiwał strzelając do innych nieuzbrojonych żołnierzy. Był to jedak fanatyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 20:00

Gwoli ścisłości to: Nidal Malik Hasan urodził się w stanie Wirginia, jego rodzina pochodziła z Jordanii. Nie jest pochodzenia palestyńskiego. Faktem jest, że był muzułmaninem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.