Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18464 miejsce

Psychiatria – oszustwo za parawanem uzdrawiania

Niemiecki listonosz, Gert Postel, nie mając wykształcenia lekarskiego, pracował wiele lat na różnych stanowiskach lekarskich. Był m.in. ordynatorem kliniki psychiatrycznej i wystawiał ekspertyzy dla sądów przysięgłych. Powierzano mu nawet stanowisko szefa miejskiego szpitala psychiatrii i neurologii. Jego relacje i książki demaskują psychiatrów i psychoterapeutów, osłaniających się otoczką „przyjaciela w potrzebie“.


Postel dzisiaj

Dzisiaj Gert Postel, za zdemaskowanie praktyk psychiatrycznych, zdobył szacunek i popularność, nie tylko w kręgach intelektualistów. Za czasów jego „panowania“ na stanowisku zastępcy Lekarza Urzȩdowego we Flensburgu drastycznie, bo aż o 86 proc.(!), spadła ilość internacji przymusowych w zakładach psychiatrycznych i powstała w tym regionie m.in. Socjalna Służba Psychiatryczna.

Swoich fanów Gert Postel ma oczywiście wśród wielu aktywistów i sympatyków ruchów, występujących przeciwko psychiatrii. Sam angażuje się w prace na rzecz jej ofiar, m.in. patronuje ruchowi społecznemu Bundesarbeitsgemeinschaft Psychiatrie-Erfahrener e.V. (Zrzeszenie zarejestrowane/ Ogólnoniemiecka Grupa Robocza Osób Doświadczonych Psychiatrią).

Prywatnie Postel prowadzi renomowaną restaurację w Lipsku, w której spotyka siȩ tzw. śmietanka towarzyska miasta. Brak wpływu na oficjalną psychiatrę zrekompensował sobie, stając się głównym akcjonariuszem prywatnej kliniki psychiatrycznej. I tylko sami psychiatrzy nie podejmują tematu tej afery uparcie odpowiadając formułką: „Z tego co wiemy, to osoba uznana przez sąd za przestępcę“.

Gdzie szukać informacji o Postelu?
http://antypsychiatria.blogspot.com/2009/02/psychiatria-oszustwo-za-parawanem.html
www.gert-postel.de
http://www.gert-postel.de/english.htm
http://hvp.by.ru/Gert.htm
http://de.youtube.com/watch?v=Txna0rqXXmY

Źródła:
"Doktorspiele - Geständnisse eines Hochstaplers" (G. Postel, wyd.: Eichborn 2001);
"Psychotherapie" (10.09.2001) – magazyn n/t psychoterapii, psychoanalizy i terapii zachowań;
www.gert-postel.de - zbiór informacji prasowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Isabella CIESZEWSKA
  • Isabella CIESZEWSKA
  • 29.05.2012 14:06

BARDZO WDZIĘCZNA JESTEM ZA TEN ARTYKUŁ. WIEM, ŻE NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ, BRAK KOMPETENCJI, I WIARA WE WŁASNE SĄDY PSYCHIATRY DOPROWADZIŁY DO MASAKRY W MOJEJ RODZINIE. NIC I NIKT NIGDY NIE ODDA MI TYCH LAT Z MAMĄ, KTÓRE SPĘDZIŁA NA BRANIU LEKÓW. ZAMIERZAM WALCZYĆ Z TAKĄ PSYCHIATRIĄ... NIE POPUSZCZĘ AŻ DO SMIERCI. KAŻDE ŚWIADECTWO ZANIEDBAŃ PSYCHIATRYCZNYCH JEST WARTE OPOWIEDZENIA, BY ZRODZIŁ SIĘ RUCH ODNOWY: ZDROWIENIE LUDZKOŚCI. BO W PRZEKLĘTYCH KŁAMCACH PŁYNIE KREW WYPITA Z NAS WSZYSTKICH, KTÓRZY NIESIMY BRZEMIĘ PSYCHIATRII...MILIONY LUDZI NIEZDOLNYCH DO UCZUĆ, WYIZOLOWANYCH PORZEZ LEKI, NIE ZDOLNYCH DO PRACY, DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI TO NASZA RZECZYWISTOŚĆ, KTÓREJ JA SIĘ SPRZECIWIAM. ODNALAZŁAM MOJA MAMĘ, BO ZAPRZECZYŁAM JEJ "CHOROBIE". ODNALAZŁAM JEJ UCZUCIA, ODDECH, WOLĘ ŻYCIA I NIE DAM SOBIE ZABRAĆ TEJ, KTÓRĄ NAJBARDZIEJ KOCHAM - MOJĄ MAMĘ!!! BEZ NIEJ NIE BYŁO BY MNIE. A JA ZA SKULKSKIM MÓWIĘ NIE PSYCHIATRII!!!! NIE "LEKOM"
TAK DLA ŻYCIA W ZGODZIE Z SOBĄ, ZE SWOIMI EMOCJAMI I CAŁYM ŻYCIEM JAKIE ONO SAMO W SOBIE JEST. BO CZASEM JEST CIĘŻKIE, CZASEM STRASZNE, ALE CAŁY CZAS JEST NASZE WŁASNE!!! I TEGO NIE DAJCIE SOBIE ODEBRAĆ. WOLNOŚCI, MIŁOŚCI, I BYCIA SOBĄ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze psychiatria ciągle jeszcze błądzi i jest w niej pole do nadużyc większe niż w jakiejkolwiek dziedzinie medycyny to wiemy, ale czy mamy uznać, że nic, co stosuje nie ma sensu? To straszne, że życie tylu osób zależy od wyniku pracy nie koniecznie nierzetelnych, ale błądzących często po omacku lekarzy.. Terapia psychologiczna, która wielu pacjentom zaoszczędziłaby tej strasznej chemii - ciągle jest praktycznie niedostępna, bo nie refundowana, a koszty regularnie prowadzonych sesji - astronomiczne! Postawiłabym + za ważny i ciekawy temat, ale tytuł: Psychiatria – oszustwo za parawanem uzdrawiania - uwazam za niebezpieczny i szkodliwy, jak wszelkie potępianie w czambuł tego co ma i swoje niebagatelne zasługi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Padło tu słowo "altenatywne" - które kojarzy sie przede wszystkim a wszelkiego rodzaju uzdrawianiem, szarlatanerią, cudownymi lekami na wszystkie choroby itp.
Alternatywną metoda dla domorosłego psychiatry byłoby np. nałozenie rąk na głowę, napojenie wodą nasyconą energetycznie i ...wypuszczenie chorych poza bramy kliniki.
Alternatywa dla listonosza stały sie udziały w klinice, czyli bardzo tradycyjny sposób robienia kasy na chorych.
Czy bedą oni w tej klinice wyleczeni? A, to juz zalezy od kryteriów oceny alternatywnego psychiatry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to czemu Bonus1 tego nie napisal? .. :))) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

...a ze w tej klinice moga obowiazywac metody spoza polki psychiatrycznej (tzw. alternatywne), to annarella nie pomyslala?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gert Postel występuje przeciwko psychiatrii. Sam angażuje się w prace na rzecz jej ofiar … "

"Brak wpływu na oficjalną psychiatrę zrekompensował sobie, stając się GLÓWNYM akcjonariuszem prywatnej kliniki psychiatrycznej "

Rozumien ze w tym przypadku ludzka naiwnosc jest “mile widziana" przez pana Postel
Ten pan powinien sie zdecydowac po ktorej stronie stanac…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak twierdził mój pierwszy szef - medycyne może ukończyc nawet kretyn.
Do wyuczenia sie pewnych rzeczy wystarczy dobra pamięc; do manipulowania tak nabytą wiedza - spryt.
Ale to za mało, aby obalic całe lata badań naukowych i doswiadczeń.

Całkowita negacja osiagnięc psychiatrii jest też specyficznym stanem psychicznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Psychiatria, w gruncie rzeczy opiera się na hipotetycznych założeniach, i do końca nikt dotąd nie zdołał dowieść źródła powstawania zaburzeń, a zwłaszcza stosowania właściwej terapii.
Pan Gert Postel, mógł przyswoić sobie wiedzę na wspomianych kursach, odczytach i funkcjonować w środowisku bez przeszkód. :)
Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.