Facebook Google+ Twitter

Psychodeliczno-ambientowy Function zagra w Gdańsku

W środę 15 sierpnia o godz. 20 w gdańskim Kafe Delfin zagra australijski psychodeliczno-ambientowy kolektyw Function. Udana muzyczna podróż po różnych stylach i zakątkach świata gwarantowana.

Function został założony w 1995 roku przez urodzonego w Australii kompozytora i producenta muzycznego Matthew L. Nicholsona, który publikował swe kompozycje w tak renomowanych wytwórniach jak Locust Music czy Fat Cat. Na debiutancki album zespołu fani musieli czekać ponad dekadę - "The Secret Miracle Fountain" został wydany przez Locust Music na początku zeszłego roku i ugruntował pozycję Function jako jednego z bardziej oryginalnych zespołów sceny eksperymentalnej.

Swą niepowtarzalność zespół czerpie z faktu, iż w pierwotnym składzie znaleźli się muzycy, których Nicholson poznał w róznych częściach świata. Skutkiem tego kulturowego wymieszania powstały bardzo oryginalne kompozycje, których muzyczna klasyfikacje okazuje się dużym wyzwaniem. Nazwanie prezentowanego przez Function stylu psychodeliczno-ambientowym jest niemałym uproszczeniem. Równie łatwo jest w tych utworach odnaleźć jazzowe improwizacje, folk, delikatną elektronikę, czy całą paletę dźwięków world music. Lepiej już mówić o muzyce zespołu Nicholsona w kontekście wrażeń, jakie wywołuje wśród słuchaczy. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że te delikatne i barwne melodie przeplatane harmonicznymi wokalami powołują do życia atmosferę onirycznej podróży w dalekie muzyczne krajobrazy.

Na gdańskim koncercie zobaczymy zespół w sześcioosobowym składzie, w tym z czterema muzykami na wokalu. Zapowiada się więc naprawdę ciekawe muzyczne przeżycie. Z racji małej liczby miejsc w Kafe Delfin, ilość biletów jest ściśle ograniczona i dostępna w przedsprzedaży.

Function, 15 sierpnia (środa), godz. 20, Kafe Delfin (Gdańsk-Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 17), wstęp: 20 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.