Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28564 miejsce

Psycholodzy i pedagodzy dyskutowali w Łodzi o problemach dzieci i młodzieży

Psycholodzy, pedagodzy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele służb miejskich oraz kuratorzy sądowi dyskutowali w Łodzi nad metodami rozwiązywania problemów wychowawczych i edukacyjnych dzieci i młodzieży.

Spotkanie podzielone było na część konferencyjną i warsztatową. / Fot. Piotr DrzewieckiDyskusja odbyła się w ramach VII Szczytu w Sprawach Dzieci zorganizowanego przez Centrum Służby Rodzinie we współpracy z miastem Łódź.
- Szczyt jest spotkaniem osób, które są w naszym mieście w jakimś sensie decyzyjnymi i odpowiedzialnymi za wychowanie i funkcjonowanie dzieci w lokalnych środowiskach. Pedagodzy, psycholodzy, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz kuratorzy sądowi wspólnie dyskutowali nad najważniejszymi sprawami i problemami dzieci. One nie są w stanie same się obronić, wpływać na swoje wychowanie i działanie, od tego są osoby dorosłe reprezentujące konkretne instytucje – mówi Katarzyna Ziętkowska, psycholog i współorganizator szczytu.

Organizatorami Szczytu było Centrum Służby Rodzinie i Miasto Łódź / Fot. Piotr DrzewieckiUczestnicy szczytu poruszali nieco inne tematy niż w ubiegłych latach. - Nie zajęliśmy się tylko i wyłącznie aktywizacją dzieci czy zajęciami dodatkowymi rozwijającymi i kształtującymi dzieci, ale wspólnie zastanawialiśmy się czego brakuje w systemie opieki nad dziećmi w szkołach i poza nimi, co jeszcze można zmienić i zmodyfikować – dodaje Ziętkowska.

 / Fot. Piotr DrzewieckiSpotkanie podzielone było na część konferencyjną i warsztatową. Prelegentami były osoby na co dzień pracujące z dziećmi i młodzieżą. Tomasz Bilicki, pedagog i dyrektor programowy Centrum Służby Rodzinie przedstawił metody konstruowania nowoczesnych programów profilaktycznych o charakterze liderskim, a dr Jacek Pyżalski z Instytutu Medycyny Pracy przytoczył praktyczne przykłady diagnozowania środowiska szkolnego. Agata Kantorska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 przybliżyła specyfikę pracy profilaktycznej z uczniem niepełnosprawnym, zaś dyrektor szkoły nr 35 Krzysztof Durnaś opowiedział o realnej współpracy szkoły z rodziną dysfunkcyjną. Pedagog Sebastian Ciszewski z Brando Group przytoczył omówił tematykę oddziaływania szkoły na uczniów nie stwarzających problemów i uczniów zdolnych, z kolei Joanna Gruszczyńska z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przybliżyła trudne sytuacje w pracy nauczyciela.

Na zakończenie sesji kurator sądowy Filip Tworkowski opowiedział o metodach wsparcia ucznia z rodziny migrującej zarobkowo, z Sylwia Bartosik z Uniwersytetu Łódzkiego zaprezentowała techniki dramowe jako formę zajęć dodatkowych w pracy wychowawczej i edukacyjnej. W części warsztatowej uczestnicy w grupach dyskutowali na tematy poruszone podczas sesji konferencyjnej. Szczyt zakończyło wydanie zaświadczeń uczestnikom konferencji. Kolejne spotkanie za rok.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.