Facebook Google+ Twitter

Psycholog Andrzej S. opuścił areszt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 17:28

Psycholog Andrzej S.opuścił areszt śledczy na warszawskim Mokotowie. Został przewieziony do jednego ze stołecznych szpitali. Decyzję o uchyleniu tymczasowego aresztu podjął Sąd Rejonowy dla dzielnicy Mokotów.

Rzecznik warszawskich sądów, sędzia Wojciech Małek poinformował, że powodem decyzji sądu jest zły stan zdrowia oskarżonego. Z dokumentacji lekarskiej, przekazanej przez areszt śledczy wynika, iż dalsze ograniczenie wolności zagraża jego życiu. Zdaniem lekarzy, Andrzej S. powinien być leczony na wolności.

Sędzia Wojciech Małek zaznaczył, że w chwili poprawy stanu zdrowia Andrzeja S., sąd podejmie decyzję, jakie środki zastosować wobec psychologa.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w zeszłym roku skazał go na osiem lat więzienia, ale wyrok uchylono w wyższej instancji i nakazano powtórzyć proces. Wszczęto też przeciw niemu inną sprawę, gdy ujawniły się kolejne ofiary znanego psychologa.

Andrzej S. przebywał w areszcie od lata 2004 r., gdy na śmietniku niedaleko jego domu w Warszawie znaleziono kilkaset zdjęć dzieci, między innymi trzymających wibratory. Natomiast w jego mieszkaniu policja trafiła na kolejne fotografie i płyty CD z dziecięcą pornografią.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.