Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

539 miejsce

Psychologiczne uwarunkowania komunikacji interpersonalnej

Komunikacja interpersonalna stwarza mnóstwo problemów życiowych, zwłaszcza ludziom starszym. Zajęcia z psychologiem ułatwiają zrozumienie psychologicznych barier i pokonanie ich.

Informacja o warsztatach... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiW sobotę, 24 marca br., na terenie Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości i Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie odbyły się: Warsztaty psychologiczne, jako działania aktywizujące,dofinansowane ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich. Przy Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości w Nowogardzie / Fot. Ryszard Jan ZagórskiDziałania te są realizowane przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego w ramach programu "Osi LEADER działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."

Były to 6 godzinne zajęcia warsztatowe w zakresie komunikacji interpersonalnej przeprowadzone przez psychologa mgr Marzenę Glinkę. Trzeba tak złożyć te elementy, aby konie z jeźdźcami biegły w przeciwnych kierunkach / Fot. Ryszard Jan Zagórski
Uczestnikami warsztatów byli głównie seniorzy – członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Związku Emerytów i Rencistów w Nowogardzie. Rozmowy, dyskusje, ustalanie, pisanie... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiPo ustaleniu i omówieniu zasad wg których będą przebiegały zajęcia, warsztatowcy musieli rozwiązać pierwszą łamigłówkę z końmi i jeźdźcami. Później były ćwiczenia pamięciowe i na spostrzegawczość. Najwięcej czasu pochłonęło rozpracowanie problemów związanych z komunikacją międzypersonalną. Praca ta odbywała się w grupach 4-5 Przyklejanie, analizowanie, poprawianie... / Fot. Ryszard Jan Zagórskiosobowych i trzeba było dochodzić do wspólnych ustaleń, aby później wybrana losowo osoba mogła przedstawić wyniki pracy zespołu. O poradnikach psychologicznych... / Fot. Ryszard Jan Zagórski
Zakończenie zajęć to rozwiązanie testu i sporządzenie wykresu oraz jego interpretacja...

Liczenie punktów, zaznaczanie, tworzenie wykresów i interpretacja cech osobowościowych... / Fot. Ryszard Jan Zagórski Cele zajęć warsztatowych zostały osiągnięte. Już podczas zajęć była zauważalna poprawa umiejętności komunikowania się i większa otwartość oraz chęć pracy w zespole. Niektóre z uczestniczących osób zadeklarowały zwiększenie swojej aktywności w zajęciach programowych UTW. Z pewnością przełoży się to na konkretne efekty, które będzie można określić w najbliższym czasie, podczas różnych form aktywności seniorów w ramach UTW jak i codziennych zajęć. Kolejny raz okazało się, że zajęcia z psychologiem to spotkanie w miłej atmosferze prowadzące do konkretnych efektów związanych z otwieraniem się, zrozumieniem i współpracą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Krysiula Beśka
 • Krysiula Beśka
 • 29.05.2012 13:08

Ciekawe!
Ale to chyba tylko dla wybrańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Heniek Jesek
 • Heniek Jesek
 • 17.05.2012 12:49

Tr4oche drogie te poradniki psychologiczne. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ula Rz.
 • Ula Rz.
 • 26.04.2012 11:42

Psychologia to potężna dziedzina wiedzy. Czasem dobrze jest poznać choć wycinek z niej. Nawet jeślim późno to też pocieszające i budujące. Dobra robota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alek H
 • Alek H
 • 17.04.2012 11:46

Tak trzymajcie szanowni seniorzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Filona Gac
 • Filona Gac
 • 13.04.2012 10:28

Tania ma chyba rację. Czy to źle że takie zajęcia odbywają się? A co masz do dziadków, że tak jakoś od ciebie czuć jakieś wąty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
TeniaN
 • TeniaN
 • 12.04.2012 21:10

Zainteresowanie psychologią i swoją osobą? Kto sie tym martwi. To przecież banały. To przychodzi z wiekiem i dziadkowie sie przejmują dlatego tak to widać jest. Młodzi czym innym sie martwią. O prace muszą dbać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Moniek
 • Moniek
 • 08.04.2012 12:03

Dobrze Jula to widzi. Moje koleżanki są takie jakieś, że ani pogadać z nimi ani cokolwiek zrobić pożytecznego. Wszystkie z pozadzieranymi nosami widzą siebie jak nie wiem kim by były. Dla nich takie warsztaty by się przydały!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jula Koziej
 • Jula Koziej
 • 06.04.2012 09:05

No tak a co jest w małżeństwach młodych i z mała ilościa dzieci. Kłoca sie i nie ma miedzy nimi komunikacji jak trzeba. A tu takie bajki . To takie zjecia trzeba dla młodych a nie dla starych!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Filona Gac
 • Filona Gac
 • 05.04.2012 09:26

Wiedzą ludzie co robią. Wszystkich czeka ten wiek i niewielu o tym ma pojęcie. Tu są możliwości poznania siebie, późno ale jednak i poprawienia sobie jeszcze czegoś. Może też nie wszyscy są do tego przekonani z tych seniorów ale przekonują się i dobrze.
Poza tym ta informacja jest dobra i więcej takich by sie przydało

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tere,..Ul
 • Tere,..Ul
 • 02.04.2012 14:46

To jest to czego brak dla wielu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.