Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2587 miejsce

Ptaki już są. Kiedy przedwiośnie?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-27 08:05

W Polsce klimat obdarzył nas dwoma dodatkowymi porami roku. To przedzimie i przedwiośnie. Przychodzi, gdy średnia dobowa temperatura powietrza jest wyższa od 0C i niższa niż +5C. Na Mazowszu średnio pojawia się w ostatnim tygodniu lutego.

 / Fot. W24Kto zada sobie trud, by odwiedzić las lub park, ten usłyszy bogactwo odgłosów wiosennego ptactwa. Przylatują już do nas ptaki z Europy Zachodniej. W nadchodzącym tygodniu nadal będzie im sprzyjał wiatr z zachodu. Pogoda będzie zbliżona do tej z ostatnich dni. Zapewni nam to rozległy wyż znad zachodniego wybrzeża Francji. Powietrze, które sprowadza, pochodzi znad Środkowego Atlantyku i znad Morza Śródziemnego. To ten wyż sprowadził do nas ocieplenie w ubiegłym tygodniu.

W tym tygodniu, droga powietrza będzie nieco dłuższa, bo dotrze do nas poprzez Morze Północne i Danię. Wzrostom temperatury, które będzie coraz trudniej prognozować, sprzyjać powinna wzrastająca rola Słońca w lokalnym podwyższaniu temperatury. Słońce już świeci z mocą taką jak w połowie października i z dnia na dzień będzie to coraz mocniej odczuwalne.

W tym tygodniu mroźne noce będą w poniedziałek (Mazowsze -2C, Mazury -3C) i wtorek (Mazowsze i Mazury -4C), oraz w sobotę i niedzielę (Mazowsze i Mazury od -1C do -2C). Pozostałe noce przyniosą dodatnią temperaturę zarówno na Mazowszu, jak i na Mazurach (od +1C do +3C). Jedynie w noc piątkową temperatura wzrośnie do +3 (Mazury) i do +5C (Mazowsze).

Podobnie w dzień. Chłodny poniedziałek, wtorek i niedziela (+1C do +2C). W pozostałe dni ok. +6C na Mazurach i +6C do +8C na Mazowszu. Przy słabym wietrze i słonecznym dniu temperatura może być wyższa jeszcze o +1+2C.
(Bohdan Mierzwiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.