Facebook Google+ Twitter

"Ptaki" - wernisaż fotografii Leszka Lubickiego

W czwartek o godz. 18, w toruńskim Domu Muz otwarto wystawę fotografii Leszka Lubickiego pt. "Ptaki". Fotograf jest potrójnie "upierzonym" autorem piszącym dla Wiadomości24.pl

Dziennikarze torun24.tv przeprowadzają wywiad z Leszkiem Lubickim / Fot. Łukasz KołtackiLeszek Lubicki urodził się w 1959 roku. Z wykształcenia pedagog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie członek Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jego prace wielokrotnie drukowane były w albumach czy czasopismach, były wystawiane m.in. w Bydgoszczy, w łódzkiej Galerii AF ("Między niebem a ziemią") czy we Włocławku, z którego pochodzi ("Ptaki wokół nas"). Jest laureatem wielu konkursów związanych z fotografią przyrodniczą, zdobywca m.in. pierwszego miejsca w X Konkursie Fotograficznym "Las w moim obiektywie 2006".

Fotografią zajmuje się od najmłodszych lat. Początkowo do dyspozycji miał sprzęt analogowy oraz ciemnię, którą zamienił na obróbkę cyfrową. Ptakami zainteresował się w roku 2005 i od tamtej pory dokumentuje aparatem ich życie i zwyczaje, jednocześnie nie gardząc innymi elementami środowiska naturalnego. Jest twórcą internetowego Atlasu Ptaków Polski, który poszerza się o kolejne sfotografowane gatunki.

Banner reklamowy wystawy "Ptaki" / Fot. organizatorLeszek Lubicki przy pracy / Fot. Leszek Lubicki Fascynacja ptakami była dla Leszka Lubickiego impulsem do założenia Galerii Fotograficznej FOTOPTAKI (www.fotoptaki.art.pl). Strona początkowo znana była jako Forum Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej, ale dzieki nowym pomysłom pasjonatów zamieniła się w wielką galerię zdjęć wykonanych nie tylko przez profesjonalistów, ale i amatorów. Tego typu miejsca w globalnej sieci są ważne, bowiem fotografowanie ptaków nie należy do czynności łatwych. Ten rodzaj fotografii nie jest nazbyt doceniany, trzeba w niego włożyć niezwykle dużo pracy i trudu.

Wystawa czynna do 15 lutego
Dom Muz, ul. Podmurna 1/3, Toruń
Wstęp wolny

Materiały Leszka w Wiadomościach24.pl możecie zobaczyć tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzięki Łukaszu za relację. Jakby ktoś był zainteresowany to może sobie obejrzeć http://lubicki.art.pl/gallery/index.php?fID=166

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2009 15:40

Gratuluję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie gratuluje Leszkowi osiągnięć artystycznych i przyrodniczych nie tylko z okazji wernisażu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.