Facebook Google+ Twitter

Ptasia więź rodzicielska

Kwiczoł (Turdus pilaris), niewielki ptak wędrowny z rodziny drozdów (Turdidae), kiedyś u nas nieliczny, obecnie lęgowy i występujący na obszarze całego kraju. M.in. pospolity ptak naszych parków miejskich o wysokim drzewostanie.

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przechadzając się alejkami bytomskiego Parku Miejskiego, dobiegły mnie głosy z konarów drzewa, gdzie w gnieździe przebywał młody kwiczoł. Fot. Piotr A. Jeleń
Przechadzając się alejkami bytomskiego Parku Miejskiego, dobiegły mnie głosy z konarów drzewa, gdzie w gnieździe przebywał młody kwiczoł. Fot. Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Pani Jolanto. Powrót do gniazda nie wchodzi w rachubę, tak więc rodzice, na ile to tylko możliwe, będą starali się odwieźć potencjalnych intruzów od pisklęcia. Jednak na sporą ilość psów i kotów pozostających bez opieki, ale także na duże skupisko srok, wrony siwej szanse na przeżycie każdego młodego w tym terenie są znikome. Ale, jeśli w zachowanie krukowatych nie mamy zbyt dużego pola ingerencji, to na populacje wolno hasających czworonogów już tak. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo spodobała mi się historia tej kwiczolej rodziny i choć doskonale wiem, że w takim wypadku trzeba pozostawić ptaki same sobie to jednak ciekawi mnie co dalej się wydarzyło? Jak ptasi rodzice radzą sobie z małymi, które jeszcze nie latają i winny powrócić do gniazda. Gratuluję Panie Piotrze tej sympatycznej relacji z nietypowego spotkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne fotki i historia ptasiej rodziny. Pozdrawiam miłośników przyrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, tak pisklę pozowało, ale było zdezorientowane, a samo gniazdo zbudowane na drzewie stojącym tuż przy alejkach i do tego spora ilość spacerowiczów z psami, nie zawsze na otoku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak , miłośnikowi ptaków to i pisklę pozuje przed obiektywem :)
Piękna sekwencja zdarzeń .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Piękne zdjęcia i trafne podpisy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczna historia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.