Facebook Google+ Twitter

Ptasia zaraza lub upał. Masowo padają wróble i gołębie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-15 11:40

Na ulicach Łodzi leży mnóstwo martwych i dogorywających wróbli i gołębi. Wiele ptaków ginie pod kołami samochodów. Łodzianie obawiają się, że chore lub martwe ptaki mogą ich zarazić poważną chorobą.

Nowa ptasia zaraza? fot. Agata Ślusarczyk - Byłam z córką na placu zabaw. Nagle tuż nad nami pojawił się gołąb. Latał chwilę w kółko, jakby był wkręcony w niewidzialną spiralę. Nagle, jak rażony gromem, padł na ziemię - mówi Marzena Janicka, mieszkanka Kozin. - Dzieci próbowały ruszać go patykiem. Ptak zawachlował kilka razy skrzydłami i padł. Mam nadzieję, że nie był chory na nic groźnego. Nie wiem też, czy powinnam na wszelki wypadek iść z dzieckiem do lekarza.

Jarosław Naze, wojewódzki lekarz weterynarii, zastrzega, że bez zbadania ptaków nie może stawiać diagnozy. - Objawy opisywane przez łodziankę wskazują, że gołąb był zarażony chorobą wirusową. Niestety, bardzo łatwo się ona przenosi. Atakuje zarówno gołębie, wróble, jak i inne ptaki. Nie jest na szczęście groźna dla ludzi. Ptaki mogą też padać wycieńczone wielodniowymi upałami i brakiem dostępu do wody - mówi dr Naze.
(k)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.