Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7980 miejsce

Ptasie mleczko czyli nie tylko Iwusia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-19 16:59

Ptasie mleczko. Nazwa znana w Polsce od lat i w dodatku zastrzeżona, jak wszystko, na czym można zarobić. I obecnie warta mniej, niż jeszcze kilka tygodni temu.

... / Fot. ...Ptasie mleczko. Nazwa znana w Polsce od lat i w dodatku zastrzeżona, jak wszystko, na czym można zarobić. I obecnie warta mniej, niż jeszcze kilka tygodni temu. O kilka, kilkanaście, a może więcej milionów złotych. Bo choć Ptasie Mleczko znają pokolenia Polaków i dotychczas ta nazwa była kojarzona pozytywnie, jeden głupi ruch producenta słodkiej pianki spowodował, że wielu klientów z niesmakiem patrzy teraz na produkt i na firmę, która go wytwarza.

Iwusia w szoku
Niejaka Iwusia prowadziła w internecie prywatnego bloga, w którym umieszczała domowe przepisy kulinarne. Miała to nieszczęście, że był wśród nich przepis o nazwie: ptasie mleczko. Wytropili to prawnicy producenta. Zażądano od Iwusi, aby obok bezprawnie użytej nazwy umieściła znaczek Ÿoraz informację, kto jest właścicielem praw do znaku ptasie mleczko. Pismo musiało być dla Iwusi prawdziwym wstrząsem, bo z internetu natychmiast znikł nie tylko przepis na ptasie mleczko, ale i cały jej blog.

Informacja o wytoczeniu prawniczej machiny potentata przeciwko Iwusi, momentalnie rozlała się po polskim internecie, wzbudzając oburzenie. Tysiące wpisów na internetowych portalach, forach i blogach oraz na Facebooku podziałały orzeźwiająco na firmę LOTTE Wedel Sp. z o.o., która dopiero teraz zrozumiała błąd. Oświadczenie w formie wyjaśnień i przeprosin firmy, próbującej ratować resztki dobrego imienia nazwy ptasie mleczko, wielu klientów nie przekonała. Oburzeni internauci wciąż ostentacyjnie wzywali do bojkotu produktu oraz producenta. W ciągu kilkudziesięciu godzin legła w gruzach dobra opinia produktu, wytwarzanego w Polsce od 76 lat. Tysiące internautów, wdeptując w ziemię słodkiego giganta pokazali, że to nie on, lecz oni i ich pieniądze decydują o wartości marki. Że gigant w dobie internetu nie może czuć się zbyt pewnie, a jedna nieprzemyślana decyzja może mieć katastrofalne skutki.

A może rysunek?
Skoro teraz wszystko, co zwie się ptasie mleczko, ma być chronione prawnie, niżej podpisany spytał producenta, co będzie, jeśli zrobi rysunek, w którym znajdzie się owa nazwa. Czy też będzie miał na głowie prawników? Kierownik Komunikacji (to chyba obecna nazwa rzecznika prasowego?) firmy LOTTE Wedel Sp. z o.o. uspokoił, że "użycie znaku w działalności twórczej i artystycznej nie podlega ograniczeniom". Przy okazji zgęstniała ostatnimi wydarzeniami atmosfera wokół Ptasiego Mleczka dała o sobie znać. Okazało się, że w firmie panuje bałagan informacyjny, a ostatnie wydarzenia przerosły pracowników odpowiedniego działu firmy produkującej ptasie mleczko. E-maile wysyłane do jednego dziennikarza, trafiają do innego, a próba wyjaśnienia sytuacji może skończyć się totalnym nieporozumieniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.