Facebook Google+ Twitter

Ptasie powitanie wiosny z Warszawską Grupą Lokalną OTOP

21 marca członkowie Warszawskiej Grupy Lokalnej OTOP zapraszają do powitania wiosny, podczas spotkania w Centralnej Bibliotece Rolniczej. Jego głównym punktem będzie pokaz filmu Artura Homana "Rytmy natury w Dolinie Baryczy".

 / Fot. Krzysztof Gulbinowicz/W24Widziałeś bociana? Podziel się tym!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a jednocześnie inauguracja międzynarodowej kampanii edukacyjnej "Spring Alive!" koordynowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Podczas środowego spotkania w Centralnej Bibliotece Rolniczej członkowie WGL OTOP będą zachęcać do rejestrowania swoich pierwszych wiosennych obserwacji bocianów białych, jaskółek dymówek, kukułek, jerzyków i żołn na specjalnej stronie www.springalive.net i do wspólnego śledzenia wiosny wracającej do Europy na skrzydłach pierzastych posłańców.

Jaka była warszawska ptasia zima?

Przed pokazem filmowym zostanie przedstawiona prezentacja, stanowiąca przegląd najciekawszych obserwacji ptaków, dokonanych w Warszawie w pierwszym kwartale 2012 r. Najwięcej emocji dostarczyły miłośnikom ptaków mewy i kaczki, nie zabrakło również przypadków zimowania gęsi, a ciśnienie podniósł nawet jeden niepozornie wyglądający gołąb, którego zimą nie widziano w stolicy od 7 lat.

"Rytmy natury w Dolinie Baryczy" - przyrodnicza filmowa uczta

Ostatnim, ale jednocześnie najważniejszym punktem spotkania będzie pokaz filmu "Rytmy natury w Dolinie Baryczy". Jego autor to znany polski fotograf i filmowiec, który razem z żoną od lat uwiecznia piękno krajowej przyrody. Ponad dwa lata spędził w Dolinie Baryczy - przyrodniczej perełce na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski, której wartość dla obserwatorów ptaków z całej Europy można śmiało porównać np. z Bagnami Biebrzańskimi czy Ujściem Warty.

Szczegóły organizacyjne

Spotkanie rozpocznie się w środę 21 marca o godz. 18 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje:

Strona poświęcona filmowi Artura Homana
Strona kampanii Spring Alive!
Strona Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.