Facebook Google+ Twitter

Public Image Ltd i Junip na Off Festivalu

Garść informacji o elektryzujących artystach, którzy potwierdzili obecność na katowickim festiwalu.

Line-up Off Festivalu zwiększył się ostatnio o ciekawych artystów.

 / Fot. promo PILPublic Image Ltd - projekt prowadzony przez Johnny'ego Rottena, muzyka Sex Pistols, który brzmi równie interesująco, co kontrowersyjnie. Po kilku nagranych płytach muzycy zrobili sobie 19 lat wakacji, by powrócić - podobno przede wszystkim z pasji - do grania i koncertowania. Oczekujcie nieoczekiwanego.

Junip, zapowiadani na Northern Living Festival kilka miesięcy temu, nie dojechali jak dotąd do Polski. Cieszy mnie ta wiadomość, bo choć projekt jest skandynawski, to ciepły głos Jose Gonzalesa i zgrabne melodie zespołu o wiele lepiej sprawdzą się gdzieś na festiwalowej zielonej przestrzeni.

Dry The River to podobno wielkie objawienie. Ich płyty wyprodukuje Peter Katis odpowiedzialnego za płyty The National i Interpolu, a brzmieniem podobno znajdują się gdzieś na styku nowej fali folku (Fleet Foxes na przykład) i artystycznego, bogatego rocka. Ciekawe, czy rzeczywiście będzie się czym ekscytować na żywo.


Polskie The Car is On Fire i Kapela ze Wsi Warszawa - dwa ważne dla naszej sceny zespoły. Pierwszy ze względu na techniczną i pomysłową jakość swojej muzyki, nie ustępującą zalewającej nas fali alternatywnego grania z Wielkiej Brytanii czy Nowego Jorku. O wyjątkowości świadczyć też może współpraca z Johnem McEntire z Tortoise przy nagrywaniu najnowszego wydawnictwa. Drugi z kolei pozwala międzynarodowej publiczności na poznanie polskiej muzyki ludowej, w ciekawych, nowoczesnych interpretacjach. Grali to nawet na Roskilde!

Te zespoły i wiele więcej już wkrótce na Off Festivalu - między 4 a 7 sierpnia w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.