Facebook Google+ Twitter

Public Relations panaceum na unikanie i rozwiązywanie kryzysów?

Wyznacznikiem dobrego PR-u jest opanowana do perfekcji umiejętność unikania konfliktów, a jeśli już one zaistnieją, do ich skutecznego łagodzenia i eliminacji.

Skuteczny Public Relations specjalizuje się nie tylko w rozwiązywaniu problemów i eliminowaniu sytuacji kryzysowych, ale dokłada wszelkich starań, aby zapobiec rozwojowi sytuacji kryzysowej już w zarodku i nie dopuścić do jej rozwinięcia się.

Najważniejsze jest, aby w instytucji, firmie czy przedsiębiorstwie nie dopuścić do kryzysu. Sposobów na to jest kilka, jednak wszystkie one bezpośrednio wiążą się z ostrożnością i zapobiegawczością. Nigdy nie należy bagatelizować najmniejszych nieprawidłowości. Co najistotniejsze, trzeba zdawać sobie sprawę z prawdopodobieństwa nastąpienia kryzysu i być na niego przygotowanym.

Wielokrotnie zdarza się tak, że specjaliści ds. Public Relations wzywani zostają już do daleko posuniętego kryzysu. Wówczas określenie kwalifikacji organizacji i nie obciążanie jej odpowiedzialnością za zaistniałą sytuację oraz wdrożenie planu radzenia sobie z kryzysem stają się krokami kluczowymi.

Kryzys, zawsze postrzegany negatywnie może okazać się potrzebnym czynnikiem dowodzącym jak istotną rolę w obliczu zbliżających się i zaistniałych problemów odgrywa PR. Kiedy zarząd i pracownicy instytucji popadającej w tarapaty stracą głowę, wówczas specjaliści z zakresu PR w zdecydowany sposób pomogą nad nim zapanować. Ustanowienie priorytetów i dobra komunikacją są wówczas najważniejsze. Kwestie materialne powinny wówczas zejść na drugi plan, a cała uwaga skupiona być na pracownikach, ochronie własności, problemach z dystrybucją, przerwami w usługach etc. PR dba o to, aby żadna z osób w obliczu kryzysu nie czuła się winna i nie ulegała uczuciu zwątpienia czy osamotnienia. Wbrew pozorom dobre przejście przez kryzys zawęża relacje pomiędzy ludźmi.

Jeśli zatem w obliczu kryzysu wykluczymy i zlekceważymy PR zaburzymy naturalny proces komunikacji, a bez tego rodzaju porozumienia nie sposób opanować zagrożenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.