Facebook Google+ Twitter

Publicyści o losie ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 11:06

Publicyści rozmawiali w Programie Trzecim Polskiego Radia o podtrzymaniu przez posłów prezydenckiego weta w sprawie ustawy medialnej.

Janusz Rolicki z "Faktu" uważa, że porażka Platformy w głosowaniu będzie służyła jako przykład nieskuteczności politycznej. Zdaniem gościa "Salonu Prasowego", Lewica, wstrzymując się od głosu, skupiła na sobie uwagę opinii publicznej. Dziennikarz skrytykował Donalda Tuska za to, że nie zdecydował się na aktywną walkę o ustawę.

Piotr Zaremba z "Dziennika" uważa, że po podtrzymanym wecie prezydenta w Platformie nie widać nastroju porażki wśród polityków PO. Gość Radiowej Trójki uważa, że dla Platformy ma to raczej wymiar prestiżowy. Zaremba dodał, że Platforma nie była wystarczająco zdeterminowana, by prowadzić poważne negocjacje z lewicą na temat ustawy medialnej.

Publicysta "Rzeczpospolitej" Piotr Gabryel uważa, że dzięki ostatnim decyzjom Lewica zaczyna być widoczna na polskiej scenie politycznej. Dlatego też, zdaniem dziennikarza, jej szef Grzegorz Napieralski chciał jak najdłużej odkładać decyzję w sprawie weta, by przykuć uwagę opinii publicznej. Piotr Gabryel uważa, że Lewica po parlamentarnych wakacjach będzie musiała zająć stanowisko w sprawie nowelizacji mediów.

Publicysta "Rzeczpospolitej" podkreślał, że w przypadku przegłosowania projektu PO, doszłoby do znacznego upolitycznienia mediów- zarówno publicznych jak i państwowych.

Marek Zając z dziennika "Polska" uważa, że możliwa jest sytuacja, iż prezydent Lech Kaczyński będzie do końca kadencji wetował wszystkie rządowe inicjatywy. Podobny scenariusz jak w przypadku ustawy medialnej będzie miał jego zdaniem miejsce w przypadku pakietu ustaw zdrowotnych. W opinii Marka Zająca Platformie brakuje zdolności pozyskiwania w parlamencie sojuszników.

Dziennikarz dodał, że błędem PO było to, że w sprawach mediów wypowiadała się posłanka Iwona Śledzińska- Katarasińska, która nie była przekonująca. Goście Salonu Prasowego byli zgodni, że Platforma sprawiała wrażenie, iż sama nie jest przekonana, co do swoich rozwiązań w sprawie nowelizacji mediów publicznych.

Sejm podtrzymał wczoraj weto prezydenta do ustawy medialnej. Tym samym odrzucił ostatecznie uchwaloną wcześniej nowelizację ustawy autorstwa PO. Klub Lewicy wstrzymał się od głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.07.2008 12:00

Publicyści nie są, a przynajmniej nie powinni być osobami kreującymi opinie czytelników. Bezstronność i obiektywizm wpajano nam od początku studiów, więc pytam, czy coś zmieniło się w tak podstawowej materii jak edukacja ludzi mediów? Podejrzana regularność pojawiania się na karuzeli programowej i na wszelkich platformach medialnych tych samych wybrańców potwierdza podejrzenia o szyty grubymi nićmi proceder mistrza Goebbelsa. Bujać to my, ale nie nas!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.