Facebook Google+ Twitter

Publicysta: Za rządu PiS religia smoleńska będzie wymagać stosów

Jarosław Kaczyński ostatnio poweselał, poluzował i zaczął mówić ludzkim głosem. To znak szczęścia, jakie na niego spadło, po zwycięskich badaniach opinii publicznej. PiS wyprzedza PO w kilku kolejnych sondażach.

 / Fot. Wikimedia CommonsNagle partia Jarosława Kaczyńskiego przeskoczyła kilkuletnie wyniki liderskie Platformy Obywatelskiej. Prowadzi pięcioma punktami przed PO. Można mieć nadzieję na jeszcze wyższą przewagę. Gdyby tendencja się utrwaliła – PiS mogłoby liczyć na zwycięstwo wyborcze w najbliższych wyborach do europarlamentu i parlamentu polskiego. Na niektóre środowiska, w związku z tym, padł blady strach.

Zobacz zdjęcie – uśmiechnięty Jarosław Kaczyński (Fot. KRZYSZTOF BURSKI / Newspix) - dziennik.pl.

Kandydat PiS na premiera, Piotr Gliński, zapowiada rewolucję na scenie politycznej. Taką, jak po 1989 roku – czytamy w dziennik.pl - Gliński zapowiada rewolucję. Natomiast pewien znany publicysta snuje czarną wizję Polski pod rządami PiS. Bo jego zdaniem, Jarosław Kaczyński zrobi wszystko, aby urządzić "wielkie polowanie na niewinnych" i, aby wykryć zamach, "którego nie było", o czym donosi portal dziennik.pl - Kuczyński ostrzega. To wszystko - jego rządy - skończą się "nieszczęściem i dewastacją pozycji Polski" w Unii Europejskiej i na świecie.

Partia PiS jest opętana "gorszym majaczeniem" o zamachu, niż o "układzie". To paranoja zamachu smoleńskiego – mówi publicysta. To religia, w którą, Kaczyński wierzy. Jest przekonany, że zamordowano brata, bo przeszkadzał imperium i politykom w Polsce. To jest w dziesiątkach jego wypowiedzi - mówi tygodnikowi "Wprost" Waldemar Kuczyński.

Na domiar złego tę niszczącą religię zaszczepiono wielkiej części Polaków. "Ona jest kamieniem węgielnym PiS". Proszę sobie teraz wyobrazić, że instrumenty władzy państwowej splatają się z tą paranoją - dodaje Kuczyński. W jego opinii, przejęcie władzy przez PiS skończy się "polowaniem na niewinnych, bo choć zamachu nie było, będzie musiał być wykryty. Przy pomocy specjalnego ustawodawstwa. Oby jeszcze nie ze "specjalnym traktowaniem" podejrzanych - mówi publicysta, o czym pisze wprost.pl.

Waldemar Kuczyński ostrzega, że "religia smoleńska" będzie wymagać "stosów". Bo inaczej, jej "pierwszy kapłan okaże się zdrajcą", a "żywioł, który rozpętał - pochłonie Jarosława Kaczyńskiego".

W rozmowie z "Gazetą Polską" Jarosław Kaczyński mówi: "Tylko specjalne prawo pozwoli na skuteczne i wnikliwe śledztwo. Chcemy specjalnej ustawy, by dać odważnym prokuratorom szanse na śledztwo nie skrępowane politycznym strachem ich przełożonych". Albo inny fragment: "Zamordowanie 96 osób w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego to niesłychana zbrodnia. Każdy, kto choćby przez matactwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść konsekwencje".

Według Waldemar Kuczyńskiego, obecność Polski w Unii Europejskiej, nie uchroni kraju w żaden sposób przed Jarosławem Kaczyńskim. Jak twierdzi - już Viktor Orban na Węgrzech nagina zasady i prawo panujące we Wspólnocie Europejskiej, a prezes PiS pójdzie znacznie dalej. To wszystko – zdaniem publicysty - skończy się zamętem w Polsce, nieszczęściami wielu niewinnych, którzy znajdą się na drodze nagonki posmoleńskiej oraz dewastacją pozycji Polski.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

Tiaaaa...nietrudno sobie wyobrazić Polskę po wygranej PiS. Miliony pomników pary prezydenckiej, obłożenie sądów i Trybunału Konstytucyjnego sprawami związanymi z katastrofą, obowiązkowe wycieczki szkolne na grób Lecha i kto to wie, co tam jeszcze...A gospodarka znowu będzie leżała na łopatkach, bo zemsta pochłonie czas, pieniądze i energię. Będziemy żyć w matrixie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to jus wszyćko wim . Pozdro !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gro, gro ino gęba mi jakoś znikła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cosik mi tu nie gro we w tym wpisie niżej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak już bomba pizła w samolocie, potem druga i trzecia, to się dziura zrobiła. Z tej dziury kilku wyskoczyło (to ci, o których mówi się, że przeżyli). Teraz pisiory ich szukajo, bo to może ich wredna robota. Problem w tym, że Ruskie chyba ich w kibitkach na Sybir wywieźli oj daleko, daleko..., kto wie, czy i w czape nie dostali. Ponoć rannych dobijali, to i tamtych po okropnych przesłuchaniach utłuc mogli. Nigdy jednak nie wiadomo, może ich zaś na jakim dołku nie ubitych jeszcze trzymajo.
We wsi gadajo, że TPP ( tajna pisiorowska policja) świadków szuka, nawet w Rosyji i coraz to nowych rzeczy sie dowiadujo. Na czarno ubrani chodzo i w kapturach niczym mnichy jakowe. Gadajo też, że oni wiedzo kto brata brata umordował i czyje to krwawe łapska wyrok zadały. Dlatego władzy im tylko trzeba, bo teraz jaja, eee... pomyliłem, łapy powiązane mają. Ale jak już okowy zrzuco, to kilku niezły wpi...dol dostanie. Tak gadajo.
Wielu szybciej do czarta chyba też odeślą, bo tedy Polska święta ma być i cały naród błogosławiony. Tak gadajo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak PiS wygra wybory to jak oni chca scigac winnych tragedi smolenskiej przeciez oni juz odeszli z tego swiata

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to właśnie wygląda jak ktoś nie ma poczucia humoru. (Komentarz pod adresem "pana targeta" i pana co zamieścił samokrytykę).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz Bartłomieju...
ktoś zabiera się do rozmowy o polityce, a nawet nie zna skrótów partii politycznych.

I jak tutaj poważnie rozmawiać?

Wczoraj zabłysnął również znajomością pojęcia "target". Marketing widać też leży...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Poznasz głupiego po czynach jego" [Forrest Gump]

Nie ja go wkleiłem tylko pan Mirosław, a jak pan nie wie co znaczy to jest coś takiego jak google. Wpisuje pan tam poszukiwaną frazę i momentalnie uzyskuje pan wynik. Nie takie trudne, da pan rade i nie będzie musiał bawić się w idiotyczne zgadywanki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju - wkleja Pan jakiś egzotyczny zestaw literek nie informując co to, więc napisałem z czym mi się one kojarzą. Jeszcze może być Kongres Napuszonych Patriotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.