Puchar Anglii: blamaż Manchesteru United z III-ligowcem!

kamil156@op.pl
[email protected]
Manchester United na Old Trafford przegrał sensacyjnie w 1/32 finału Pucharu Anglii z drużyną występującą w League One (trzecia liga) Leeds United 0:1 (0:1), tym samym odpadając z rozgrywek. Bramki Czerwonych Diabłów bronił Tomasz Kuszczak.

Goście obieli prowadzenie w 19. minucie spotkania, gdy Tomasza Kuszczaka pokonał Jermiane Beckford, który wykorzystał 50-metrowe podanie Johnny'ego Howsona. Duży błąd popełniła przy tej akcji, eksperymentalnie zestawiona, obrona Manchesteru.

Od momentu straty bramki, zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze. Mimo wielu świetnych okazji nie potrafili pokonać bramkarza gości. Świetną okazję, aby pognębić Manchester miał w 78. minucie Beckford, ale piłka po jego strzale o centymetry minęła bramkę Kuszczaka. Dwie minuty później Robert Snodgrass trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Niezwykle emocjonująca była końcówka, gdy pod bramką Leeds co chwila dochodziło do groźnych sytuacji. W 95. minucie meczu obrońcy gości musieli ratować się przed wyrównaniem przez MU wybiciem piłki z linii bramkowej.

Chwilę później sędzia gwizdnął po raz ostatni i sensacja stała się faktem. Manchester United odpadł z Pucharu Anglii po meczu z III-ligowcem!

Warto przypomnieć, iż było pierwsze zwycięstwo Leeds United na Old Trafford od 1981