Puchar Audi TT: Świetna jazda Kisiela w Austrii

Kamil Skoczylas
Jan Kisiel wygrał i był trzeci podczas wyścigów na austriackim torze Red Bull Ring. Dzięki temu umocnił się na pozycji wicelidera punktacji, znacząco zbliżając się do lidera mistrzostw. Małgorzata Rdest była siódma.

Polak znakomicie rozpoczął rywalizację. Na starcie wyprzedził Dennisa Marshalla, natomiast na zakręcie Remusa lidera cyklu Nicolaja Møller Madsena. Polak w pierwszej fazie rywalizacji prezentował znakomite tempo i uciekał rywalom. Gdy Niemiec wyprzedził Duńczyka, ruszył w pogoń za Kisielem. Marshall odrobił część strat, jednak Kisiel kontrolował sytuację i przyjechał z przewagą blisko dwóch sekund. Podium dopełnił Madsen. Gosia Rdest startowała z drugiej dziesiątki, jednak po pierwszym okrążeniu była dziesiąta. Następnie uporała się z reprezentantem Hong-Kongu Shaunem Tongiem i Turkiem Kaanem Ordenem. Ostatecznie zajęła ósmą pozycję, jednak w pucharowej rywalizacji sklasyfikowana została na siódmej, gdyż czwarta Szwajcarka Rahel Frey zaliczyła wyłącznie gościnny występ.

Drugi wyścig przebiegał w ulewnych warunkach. Rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa. Po trzech okrążeniach zjechał z toru, jednak dwie pętle później doszło do karambolu, w którym uczestniczyło aż sześciu kierowców. W tej sytuacji wyścig przerwano i zawodnicy otrzymali połowę punktów. Kisiel jechał na trzeciej lokacie i na takiej został sklasyfikowany, choć był bliski awansu. Czwarty na metę wjechał Duńczyk Madsen, dzięki czemu Polak odrobił kolejne punkty do rywala. Deszcz dał się we znaki Gosi Rdest, która tym razem dojechała dopiero na siedemnastej lokacie. Wyścig wygrał Belg Alexis van Poele

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Madsen, jednak Polak traci już tylko dwanaście punktów. Do końca sezonu trzy rundy. Najbliższa w dniach 12-13 września na niemieckim torze Oschersleben.