Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19347 miejsce

“Puchar Babiego Lata - Nad Zatoką Jeziora Rożnowskiego”

Już 4 września 2010 roku nad Jeziorem Rożnowskim odbędą się regaty żeglarskie o Puchar Babiego Lata, organizowane przez Ośrodek wypoczynkowo-sportowy “ Nad Zatoką” w Znamirowicach - Załęże koło Nowego Sącza.

Już 4 września 2010 roku nad Jeziorem Rożnowskim odbędą się regaty żeglarskie o Puchar Babiego Lata, organizowane przez Ośrodek wypoczynkowo-sportowy "Nad Zatoką" w Znamirowicach-Załęże koło Nowego Sącza. Jak zwykle ośrodek ten odwiedzą sternicy i żeglarze niemalże z całej Polski. Na to wydarzenie również licznie zapowiadają przybycie dziennikarze.
Regaty o Puchar Zatoki Szczęśliwych Ludzi, organizowane przez Ośrodek Wypoczynkowy "Nad Zatoką" zgromadził fanów z całej Polski / Fot. Bogdan Wegrzynek
Tuż po zawodach sportowych, po przeliczeniu punktów za kolejne starty w różnych konkurencjach, na ośrodku rozdane zostaną puchary dla najlepszych żeglarzy i załóg, a dyplomy otrzymają wszyscy uczestnicy regat. Po zakończeniu rywalizacji sportowych właściciel ośrodka, Pan Rafał Kozioł zaprasza wszystkich uczestników regat na kiełbaskę z grilla, a sterników i żeglarzy na kufel schłodzonego piwa. Wieczorową porą jak zwykle zabrzmi nad jeziorem muzyka szantowa, a zabawa będzie trwać do białego rana.
Sternik Stanisław Lach z załogą Pawłem Krokiem i Patrykiem Węgrzynkiem odbierają nagrody i dyplomy za Regaty na jeziorze Rożnowskim / Fot. Bogdan Wegrzynek
Trochę historii Jeziora Rożnowskiego

Jezioro Rożnowskie to sztuczne zalewisko na rzece Dunajec powstałe w 1942 roku na Pogórzu Rożnowskim w Powiecie Nowosądeckim. Jest to trzeci zbiornik na górskiej rwącej rzece, który w wyniku wybudowania w Rożnowie betonowej zapory wodnej podniósł stan zalewu do ok .195 mln. metrów sześciennych wody. Jezioro Rożnowskie znajduje się ok. 12 km na północ od miasta Nowego Sącza w drodze na Kraków
InterSnack Regaty w Ośrodku Nad Zatoka / Fot. Bogdan Wegrzynek
Zalew Roznowski przez zagranicznych turystów nazywany jest “Silver Lake”, lub “Jezioro z Małpią Wyspą” od małej malowniczej wysepki znajdującej się na środku zalewu. Wspomniana wyspa to wzgórze Grodzisk, które po zalaniu stało się trudno dostępną wyspą, na której znajduje się rezerwat dzikiej przyrody. Najcenniejszym z ponad 170 gatunków ptaków żyjących na małpiej wyspie jest bocian czarny.

Jezioro Rożnowskie jest atrakcyjnym turystycznie zbiornikiem wodnym i podzielone zostało na dwie strefy. Strefę gdzie można pływać używając motorów i łódek o napędzie spalinowym i strefę ciszy. Strefa ciszy jest miejscem bardzo rygory stycznie pilnowanym przez policję wodną, dlatego turyści upodobali sobie szczególnie tę cześć jeziora i właśnie tutaj znajduje się Ośrodek “Nad Zatoką”

Szczegółowy dojazd na stronie ośrodka: www.nadzatoka.eu
Załoga na żaglówce w klasie Omega Bogdan Wegrzynek, Stanisław Lach i Zdzislaw Lach / Fot. Patryk Wegrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.