Facebook Google+ Twitter

Puchar "Banana" B Klasy

Grom Zębowo, Złoci Złotkowo, Zenit Wytomyśl, Poznań FC, Orzeł Rostarzewo, Maratończyk Brzeźno i TMS Suchary Suchy Las - to drużyny, które minionej soboty zagrały w pierwszej edycji Pucharu "Banana" B Klasy.

Drużyna zwycięzców Pucharu "Banana" B Klasy w sezonie 2008/09 - Maratończyk Brzeźno / Fot. Jarosław GrzywaczykKażdy kto jest fanem piłki nożnej, zarówno biernym jak i aktywnym, wie czym jest B Klasa. Pierwszym skojarzeniem jest na pewno sam koniec, koniec hierarchii piłkarskich, polskich rozgrywek (przynajmniej w Wielkopolsce). Niewielu jednak wie, że grać w B Klasie wcale nie jest tak łatwo. Oprócz umiejętności, najważniejszy jest zapał, silna wola i często duże poświęcenie.

B Klasa jest więc ligą pod pewnym względem szczególną. Tak jak w Ekstraklasie mamy do czynienia z maksimum poziomu zdolności i największymi w Polsce zarobkami z piłki nożnej płynącymi, tak w B Klasie, choć umiejętności zawodników są najniższe, to zapał do gry wśród tych, którzy są w stanie dotrwać do końca sezonu jest najwyższy ze wszystkich lig w całej Polsce. W żadnej bowiem innej klasie rozgrywkowej nie spotykamy tak wielkiej liczby społeczników, zapaleńców, wolontariuszy i innych zakręconych na punkcie piłki nożnej ludzi, ludzi, dla których piłka jest jedynym i faktycznym celem samym w sobie.

Na podstawie tej wiedzy Biuro Promocji Klubu Towarzystwa Młodzieży Sportowej Suchary Suchy Las wpadło na pomysł organizacji Pucharu "Banana" B Klasy. Inicjatywa na początek objęła drużyny z czterech grup poznańskiej B Klasy. - Wykonaliśmy dziesiątki telefonów, posłaliśmy wiele maili, chcąc dotrzeć do każdej z tych 48 ekip. Na taką masę zespołów, trafiło się parę drużyn, z którymi skontaktować się nie dało wcale (brak numeru, dojścia do właściwej osoby władnej w klubie). Były również drużyny, które nie odpowiedziały na nasze zaproszenie, ale z 90 proc. ekip z Bananowych B Klas przeprowadziliśmy rozmowy na temat ich udziału w Pucharze. Na termin rozgrywek wybraliśmy datę, która powinna pasować i być odpowiednia dla większości zespołów - tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych. Późniejszy termin mógł nie spotkać się z zainteresowaniem ze względu na odpoczynek i wakacje zawodników. Wcześniejszy na pewno kolidowałby z terminarzem WZPN. Sposób przeprowadzenia Pucharu zdeterminowany był warunkami jakimi dysponujemy w Suchym Lesie. Płyta główna naszego stadionu musi odpocząć po sezonie, niebawem rozpoczną się na niej prace uzupełniające darń. Obiektem Pucharu Banana B Klasy zostało więc nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 30x60 metrów. W związku z tym drużyny grające w Pucharze mogły do walki wystawić jednocześnie 7 zawodników (6 plus bramkarz). Czas trwania spotkań musiał być dostosowany do ilości drużyn biorących udział w turnieju i ich możliwości. Ostatecznie spotkania trwały 2x10 minut. Pozytywnie na nasze zaproszenie wstępnie odpowiedziało 10 ekip - mówi członek BPK TMS Suchary Suchy Las, Tomasz Dropikowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.