Puchar Davisa: Polacy przegrali z Argentyńczykami

Polscy tenisiści przegrali w 1. rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa z Argentyńczykami 2:3. W niedzielę Michał Przysiężny musiał uznać wyższość Leandro Mayera.

/ Fot. Carine06Biało-czerwoni aby zwyciężyć w pojedynku daviscupowym z Argentyńczykami musieliby w niedzielę wygrać dwa mecze singlowe. Ta sztuka niestety się nie udała - trzeci dzień rywalizacji rozpoczął się pojedynkiem Michała Przysiężnego z Leandro Mayerem.

Wprawdzie dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane i kibice mieli nadzieję na miłą niespodziankę. W pierwszych minutach spotkania obaj panowie grali bardzo regularnie i serwowali z potężną siłą. Po półtorej godzinie zaciętej batalii na tablicy wyników widniał remis - 1:1.

Niestety potem Michał Przysiężny wyraźnie osłabł i nie mógł poradzić sobie z serwisem Argentyńczyka. Polak przegrał z wyżej notowanym przeciwnikiem 6:2. Kolejny set był powtórką z rozrywki, a szanse na pokonane przeciwników malały z każdą piłką. Powracający po kontuzji Przysiężny przegrał ostatecznie 7:6, 6:7, 2:6 i 3:6.

"Nie spodziewałem się, że mój rywal będzie tak dobrze serwował przez całe spotkanie. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem" - powiedział Polak na pomeczowej konferencji.

Na otarcie łez dobra wiadomość - Hubert Hurkacz pokonał dużo wyżej sklasyfikowanego Renzo Olivo. Oczywiście to zwycięstwo niczego nie wniosło, bo to Argentyńczycy zmierzą się w lipcu, w ćwierćfinale z Włochami, ale triumf młodego tenisisty na pewno cieszy.

Puchar Davisa – Grupa Światowa (1. runda)
Michał Przysiężny – Guido Pella 1:6, 4;6, 6:7(5)
Hubert Hurkacz – Leonardo Mayer 2:6, 6:7(3), 2:6
Łukasz Kubot/Marcin Matkowski – Carlos Berlocq/Renzo Olivo 6:3, 6:4, 6:4
Przysiężny – Mayer 7:6(4), 6:7(4), 2:6, 3:6
Hurkacz – Olivo 4:6, 7:6 (8-6), 6:4