142826 miejsce

Puchar EHF: Wisła wygrywa z Haukarem

W meczu II rundy Pucharu EHF Wisła Płock wygrała z islandzkim Haukarem 30:28 (15:12). Dla płocczan była to jednak ciężka przeprawa w meczu walki. Kontuzje odniósł rozgrywający "Nafciarzy" - Vegard Samdahl.

Płocczanie dobrze weszli w mecz. Od początku wyrobili sobie dwubramkową przewagę. W 11. minucie przewaga wzrosła nawet do trzech trafień, ale Islandczycy nie pozwalali odskoczyć "Nafciarzom". Ci nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji i to się zemściło. W 18. minucie to Haukar wyszedł na prowadzenie, ale ostatnie 8 minut pierwszej odsłony pojedynku to ponowna dominacja polskiego zespołu. Wisła do szatni schodziła przy rezultacie 15:12.

Vegard Samdahl (11) doznał kontuzji. Norweski rozgrywający ma przejść badania, które dokładnie określą jak poważny jest jego uraz i jak długo będzie musiał pauzować. / Fot. Michał WojdaDruga połowa zaczęła się od dominacji gości. Haukar nie tylko odrobił straty, ale także wyszedł ponownie na prowadzenie. Twarda gra gości doprowadziła do kontuzji rozgrywającego Wisły Płock - Vegarda Samdahla. Według pierwszych informacji Norweg zerwał poboczne wiązadła kolana, ale gracz płocczan musi przejść jeszcze specjalistyczne badania, po których oficjalnie dowiemy się jak poważny jest uraz.

Gra bez "mózgu drużyny" jak określa się potocznie rozgrywających, dała się we znaki wicemistrzom Polski. "Nafciarze" mieli problemy z konstruowaniem dynamicznych akcji. Wisła co prawda odrobiła straty, ale rywalizacja opierała się na zasadzie "gol za gol". Ostatnie minuty meczu należały jednak do płocczan. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 30:28 dla gospodarzy.

Mecz o awans do kolejnej rundy Pucharu EHF Wisła Płock rozegra dokładnie za tydzień na wyjeździe w Islandii.