Puchar Ekstraklasy. Walkower dla Śląska

Komisja Ligi zweryfikowała wynik meczu 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów, jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie Ekstraklasy.

Trener Bogusław Pietrzak. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiMecz Śląska z Ruchem można nazwać piłkarską bitwą, obie drużyny na boisku dawały z siebie wszystko. W pierwszej połowie dwie bramki dla chorzowskiego klubu zdobył Marcin Zając, Śląsk łatwo się nie poddał. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Wrocławianom udało się jednak zdobyć tylko jedną bramkę. Cztery minuty przed końcem czasu gry piłkę w siatce Ruchu umieścił Kamil Biliński.

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut, ostatecznie mecz przedłużono o 7 minut. W piątej minucie doliczonego czasu trener Bogusław Pietrzak zdecydował się na zmianę w zespole. Sobiecha zastąpił Szczypior - zmiana miała wzmocnić defensywę Chorzowian. Właśnie ta zmiana zaważyła o przyznaniu wrocławianom wyniku 3:0, bowiem była to czwarta zmiana w chorzowskim zespole w czasie gry.

Regulamin Pucharu Ekstraklasy dopuszcza sześć zmian, jednak tylko trzy mogą być dokonane w czasie gry, pozostałych trener może dokonać podczas przerwy. W poniedziałek na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz rewanżowy.