Facebook Google+ Twitter

Puchar Europy JUDO - "Turniej Nadziei Olimpijskich - Beskidy"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-18 21:41

Już w najbliższy weekend 21 i 22 maja w Bielsko Biała zamieni się w stolicę polskiego judo.

Logo Pucharu Europy Judo "Turniej Nadziei Olimpijskich - Beskidy" / Fot. Ewa Adamus / Fot. Stanisław MichalowskiPonad czterystu pięćdziesięciu najlepszych, młodych judoków i judoczek w najbliższy weekend (21 i 22 maja) zagości w Bielsku-Białej, aby walczyć w Pucharze Europy Kadetów - Turnieju Nadziei Olimpijskich-Beskidy.

Na bielskim tatami wystartują kadeci z dwudziestu sześciu państw, w tym z Anglii, Rosji, Włoch, Ukrainy, Francji, Słowacji, Hiszpanii a nawet Izraela.

Honorowy patronat na imprezą objął Prezydent miasta Bielsko-Biała Pan Jacek Krywult.

Polska - jako organizator - może wystawić po ośmiu zawodników i zawodniczek w każdej kategorii. Z tego prawa skorzystali trenerzy kadry: Mirosław Błachnio (kadeci) i Piotr Sadowski (kadetki), zobaczymy więc komplet zawodników znad Wisły.

W roku 2008 nasi kadeci zdobyli pięć medali, co pozwoliło zająć piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Rok później wywalczyli cztery i spadliśmy na ósmą pozycję. W poprzednim mieliśmy sześć krążków, w tym dwa złote. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy wysokie drugie miejsce za Rosją. Jak będzie tym razem przekonamy się za kilka dni. Apetyt na medale mamy ogromny.

Warto więc znaleźć czas i już za tydzień pojawić się w hali Sportowo - Widowiskowej w Bielsku- Białej na ulicy Karbowej 6.

Niezapomniane wrażenie sportowe, atmosfera walki oraz duch judo będą okazją do miłego, aktywnego i rodzinnego spędzenia czasu.

A jeśli nie możesz obejrzeć zawodników na żywo zapraszamy na transmisję online, która pozwoli Wam na bieżąco śledzić postępy młodych judoków. Odbywać się ona będzie na stronie turnieju pod adresem: http://www.pzjudo.pl/tno2011/index.php?lg=en&zid=108

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.