Facebook Google+ Twitter

Puchar Henri Delaunaya w Katowicach

Współautorzy: Barbara Podgórska

Tylko przez jeden dzień oficjalne trofeum piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2011 można było podziwiać przez katowickim Spodkiem. Nie tylko podziwiać, ale stanąć obok i dać sobie zrobić bezpłatne, automatyczne zdjęcie.

 / Fot. Wlasność B i A PodgorskichPo „zabiegu” odbierało się kod, uprawniający do „ściągnięcia” fotografii ze strony internetowej. Chętnych nie brakowało. Między barierkami wiła się długa kolejka. Stali w niej nie tylko mieszkańcy Śląska, ale innych miast i państw, między innymi Juan, Hiszpan mieszkający i pracujący w Katowicach. Jak wiadomo reprezentacja piłkarska Hiszpanii jest zdobywcą pucharu w poprzednich mistrzostwach.

Puchar zawitał na Górny Śląsk, w ostatnim dniu swej wędrówki przez Polskę. Wcześniej puchar był prezentowany w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. Z Katowic pojechał na Ukrainę. Dzisiaj powitano go w Kijowie.

 / Fot. Barbara PodgórskaW ciągu całej trasy odwiedzi 14 miast, a swą podróż skończy 26 maja w Odessie. Przypadnie zwycięzcom, jako główna nagroda turnieju organizowanego wspólnie przez Polskę i Ukrainę.

Cała wędrówka jest realizacją projektu Trophy Tour EURO pod nazwą „Powitaj puchar”. Podczas prezentacji trofeum na poszczególnych przystankach, towarzyszyło mu wiele imprez, spotkań, występów, wizyt ludzi estrady i sportu. W Katowicach pokazał się Andrzej Szarmach.

 / Fot. Adam K. PodgórskiChętni mogli też sfotografować się z oficjalnymi maskotkami EURO 2012: Slavkiem i Slavko.

Srebrne trofeum imienia Henri Delaunaya mierzy 60 cm wysokości, waży 8 kilogramów, a warte jest 30 tysięcy euro. Dla zawodników drużyny, która zwycięży w mistrzostwach i posiądzie będzie bezcenne.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tr
  • tr
  • 20.05.2012 14:24

Każda okazja jest dobra dla pana Podgórskiego by wkleić swój wizerunek, poreklamować siebie.
Niestety serwis "Wiadomości24" nie jest serwisem blogowym.
Czy ktoś to może panu Podgórskiemu uświadomić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.