Facebook Google+ Twitter

Puchar Henri Delaunaya zniszczony?

Puchar Henri Delaunaya - trofeum piłkarskich mistrzostw Europy pod presją na Ukrainie. Doszło do dwóch ataków, w wyniku czego puchar miał zostać zniszczony. Oficjalnie źródła nie potwierdzają tych wiadomości.

Najpierw złodzieje

Po wizycie w Polsce, Puchar Henri Delaunaya, będący trofeum dla zwycięzców Euro 2012, zawitał na Ukrainę. Niestety nasi sąsiedzi nie okazali się tak gościnnym krajem jak my. W Kijowie doszło do nieprzyjemnych incydentów. Pierwszym z nich była udaremniona próba kradzieży. Dwóch młodzieńców podczas fotografowania się z pucharem narzuciło na niego płachtę i próbowało z nim zbiec. Tą próbę udaremniła ochrona.

Ruch "femen" przeciw EuroDrugi incydent wywołała aktywistka Ukraińskiego ruchu feministycznego "Femen", który jest przeciwny organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Działaczka podeszła do trofeum pod pretekstem zrobienia sobie zdjęcia. Gdy znalazła się na miejscu zdjęła koszulkę ukazując swoje nagie ciało, na którym widniał napis "Fuck Euro 2012". Podczas szarpaniny z ochroną puchar prawdopodobnie upadł na ziemie. Ruch "Femen" rozesłał komunikat prasowy, w którym twierdzi, że puchar został celowo zrzucony. Z dokumentacji zdjęciowej wynika jednak co innego.

Aktywistki od początku są przeciwne organizacji imprezy piłkarskiej. Zarzucają organizacji UEFA promowanie seks turystyki oraz rozpijanie społeczeństwa. Działaczka została zabrana przez milicję. Nie ma oficjalnych informacji czy Puchar Henri Delaunaya doznał uszczerbku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.