Facebook Google+ Twitter

Puchar Hopmana dla Hiszpanii

Hiszpańska para Maria Jose Martinez Sanchez i Tommy Robredo wygrała dwudziestą drugą edycję Pucharu Hopmana. Impreza rozgrywana w Perth jest uznawana za nieoficjalne mistrzostwa par mieszanych.

Maria Jose Martinez Sanchez / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Maria-jose-martinez-sanchez.jpg&filetimestamp=20080830041713W finale Hiszpanie pokonali brytyjski duet Laura Robson i Andy Murray. Urodzona w Melbourne piętnastoletnia Laura Robson pokonała bardziej doświadczoną Hiszpankę 6-1, 7-6 (6). Punkt dla Hiszpanii zdobył Tommy Robredo, wygrywając z Andy’m Murray’em 1-6, 6-4, 6-3. O wygranej hiszpańskiej pary zadecydował mecz mikstowy, w którym para triumfowała 7-6(8/6), 7-5.

To trzecia wygrana Hiszpanii w 22-letniej historii Pucharu Hopmana (także trzy wygrane ma na swoim koncie Słowacja). Tommy Robredo wygrał puchar już po raz drugi (pierwszy raz w parze z Arantxą Sanchez-Vicario w 2002). Pierwsze zwycięstwo Hiszpania zawdzięcza Arantxy Sanchez Vicario i jej bratu Emilio, a stało się to w 1990 roku.

źródło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.