Puchar Kontynentalny w Saporro - 3 Polaków zdobywa punkty

Zawodnicy startujący w japońskim cyklu Pucharu Kontynentalnego przenieśli się ze skoczni średniej na dużą. W sobotni poranek rywalizowali na słynnej "Okurayamie". Kolejny udany start odnotował Wojtek Skupień.

Dzisiejszy konkurs rozgrywany był na skoczni dużej o punkcie konstrukcyjnym K-120. Zwyciężył Austriak Bastian Kaltenboeck, wyprzedzając zajmujących ex aequo drugie miejsce: Norwega Solema oraz Jana Mazocha z Czech. Kolejny udany występ odnotował Wojciech Skupień, który tym razem zakończył zawody na szóstym miejscu. Polak lądował na 124 i 123 metrze.

Dobrze na "Okurayamie" zaprezentował się kolejny z Polaków, Marcin Bachleda. "Diabełek" po skokach 124.5 m oraz 114.5 m zajął w stawce 40 zawodników, 12 miejsce, gromadząc 22 punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego.

Skok w drugiej serii zepsuł niestety Rafał Śliż. Odległości 125 m oraz 112.5 m dały Polakowi 17. miejsce. Zawiódł zdecydowanie Tomasz Pochwała, który zajął ostatnie miejsce w stawce, potwierdzając tym samym swój brak formy.

W niedzielę ostatnie zawody PK w Saporro. Po nich podopieczni Piotra Fijasa wrócą do Polski by przygotowywać się na zawody Pucharu Świata w Zakopanem.