Facebook Google+ Twitter

Puchar Kontynentalny w Wiśle odwołany! Co z Pucharem Świata?

Zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Kontynentalnego w Beskidach zostały odwołane. Jak donosi portal ox.pl – w Wiśle brakuje śniegu.

Skocznia w Wiśle / Fot. /PAP/Andrzej GrygielNa portalu śląska cieszyńskiego możemy przeczytać wypowiedź Andrzeja Wąsowicza, wiceprezesa Polskiego Związku Narciarskiego, potwierdzające tę informację.
„Przed chwila wróciłem z góry skoczni, nie ma możliwości rozegrania zawodów. Jedyna decyzja logiczna to odwołanie tego pucharu. W południe ogłoszę taką decyzję.
Nie ma możliwości aby na Puchar Kontynentalny przygotować skocznię. Przesuwamy armatki śnieżne, ale dodatnia temperatura powoduje, że śnieg od razu się topi."


W drugi dzień świąt miały odbyć się również Mistrzostwa Polski, które z tego samego powodu zostały odwołane.

Pod znakiem zapytania stoją także zawody Pucharu Świata, które zaplanowane są na 16 stycznia. "Mam zmagazynowany śnieg, jednak halny poczynił wielkie straty w zapasach. Zgodnie z przepisami FISu jest go za mało by zawody rozegrać." - mówi Wąsowicz.

Dobrą wiadomością jest informacja na temat sytuacji w Zakopanem. Tam dzięki ujemnym temperaturom udało się utrzymać śnieg na skoczni i zawody się odbędą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.